|

عزیزی، دبیرکل حزب جهادگران:

دولت و مجلس فرصت را سوزاندند

وهاب عزیزی دبیرکل جهادگران ایران اسلامی در نشست خبری گفت: چیزی که در کشور ما دردناک است این است که امروز رهبر انقلاب تنهاتر از حضرت علی(ع) و سیدالشهدا هستند. درباره فرمایشات رهبری، افرادی بودند که رهبر انقلاب گفتند این کار را انجام دهید اما کار دیگری انجام دادند و در رد صلاحیتها فرمایش رهبری عملیاتی نشد. رهبری چهار اصل انتخابات را مد نظر قرار دادند اما دولت و مجلس فرصت را سوزاندند. شورای نگهبان فرصت خیلی کمی دارند اما اگر با توجه به فضای سرد انتخابات در تایید صلاحیتها مقدار فضای بازتری را ببیند و تایید صلاحیتهای بیشتری انجام دهد اعتماد جامعه بیشتر خواهد شد.

 دولت و مجلس فرصت را سوزاندند

به گزارش شبکه شرق، نشست مطبوعاتی وهاب عزیزی دبیرکل جهادگران ایران اسلامی ظهر امروز با حضور اصحاب رسانه برگزار شد. 

وهاب عزیزی در این نشست گفت: امسال این دور از انتخابات در فضای سرد و یخبندان قرار دارد با توجه به فرمان آتش به اختیار رهبری ما وارد فضای انتخابات شدیم و تصمیم گرفتیم به فضای انتخابات گرما ببخشیم. چیزی که در کشور ما دردناک است این است که امروز رهبر انقلاب تنهاتر از حضرت علی(ع) و سیدالشهدا هستند. درباره فرمایشات رهبری، افرادی بودند که رهبر انقلاب گفتند این کار را انجام دهید اما کار دیگری انجام دادند و در رد صلاحیتها فرمایش رهبری عملیاتی نشد. رهبری چهار اصل انتخابات را مد نظر قرار دادند اما دولت و مجلس فرصت را سوزاندند. شورای نگهبان فرصت خیلی کمی دارند اما اگر با توجه به فضای سرد انتخابات در تایید صلاحیتها مقدار فضای بازتری را ببیند و تایید صلاحیتهای بیشتری انجام دهد اعتماد جامعه بیشتر خواهد شد. 

وی افزود: جریانات سیاسی از نامزدها حمایت کنند تا شور انتخاباتی در کشور به وجود بیاید. کسی که وارد انتخابات شده با همه وجود و آبرو وارد انتخابات شده است. مردم نسبت انتخابات سرد هستند و جریان سیاسی باید بیایند و به مردم کمک کنند. 

عزیزی تصریح کرد: ما برای انتخابات تصمیم گرفتیم با شعار تحول اقتصادی و اجتماعی وارد انتخابات شویم. کشور نیاز به تحول دارد و تحول حلقه مفقوده نیازهای احتماعی است. ما میخواهیم  در انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری روحیه جهادی خودمان را نشان داده و در دو حوزه حوزه میخواهیم لیست انتخاباتی داشته باشیم.   

وی افزود: از حجت الاسلام علیرضا اعرافی دعوت کردیم تا در انتخابات مجلس خبرگان ثبت نام کنند. در تهران با سرلیست آقای اعرافی در مجلس خبرگان حضور خواهیم داشت و درباره انتخابات مجلس شورای بعد از مشخص شدن نتایج صلاحیتها توسط شورای نگهبان به جمع بندی خواهیم رسید. اما انتخابات مجلس خبرگان رهبری اهمیت بیشتری نسبت به مجلس شورای اسلامی دارد. 

 

میخواهیم مجلس خبرگان را رقابتی تر کنیم

در تهران برای خبرگان لیست خواهیم داشت

وی افزود: با جمع بندی اتفاقات اخیر و اتفاقاتی که ممکن است رخ دهد میخواهیم مجلس خبرگان را رقابتی تر کنیم و در تهران برای خبرگان لیست خواهیم داشت و در شهرستان از نامزدهای ارزشی و ولایتمدار حمایت خواهیم کرد و دو لیست موازی خواهیم داشت. شرکت کردن درانتخابات تنها راه حل مشکلات است. مردم بدانند اگر کشور میخواهد توسعه پیدا تنها رای صندوق رای است از مردم میخواهیم فضا را پرشور کنند و  از وزارت کشور میخواهیم زمینه حضور نیروهای آتش به اختیار را فراهم کنند تا فضای انتخابات پرشور کنند.

عزیزی تصریح کرد: جبهه جهادگران یک مکتب سیاسی است و  فراتر از جبهه یا حزب میخواهد آتش به اختیار فعالیت کند و از مردم میخواهند بسیج وار در انتخابات فعالیت کنند. ما میخواهیم با فرمان اتش به اختیار کارهایی که بر زمین مانده است را اجرایی کنیم. آنهایی که باید حرف رهبری را بشنوند نشنیدند. این افراد خموده بوده و حال تحرک ندارند. افرادی هستند که در کنار رهبری بوده فرمان رهبری را می شنوند اما عمل نمی کنند. 

عزیزی درباره ائتلاف با سایر جریان سیاسی اصولگرا گفت: سعی مان این است که با مردم ائتلاف کنیم.  شاید از قالیباف حمایت کنیم و در تلاش هستیم با آقای قالیباف همکاری کنیم. اما در حوزه انتخابات مجلس خبرگان بعید است از آقای روحانی حمایت کنیم. 

 

ما در ایران احزاب واقعی نداریم

احزاب امروز فامیلی و بر اساس اشتراکات اقتصادی برای کسب قدرت فعالیت می کنند

عزیزی تصریح کرد: ما در ایران احزاب واقعی نداریم افراد وابسته به حزب و حزب هم وابسته به شخصی در قدرت هستند. احزاب ما ترسو، شب انتخاباتی هستند و مسیری را که احزاب  می روند از مردم جدا بوده و در مسیر مردم نیستند. یکسری منافع تعریف کردند که بر اساس ان فعالیت میکنند. احزاب امروز فامیلی و بر اساس اشتراکات اقتصادی برای کسب قدرت فعالیت می کنند. احزاب برای اداره کشور و انتخابات برنامه ندارند. بنابراین لازم هست که فضا را عوض کنیم. انقلاب ما نیاز به یک انقلاب در درون خود دارد. دولت  برای آنکه بخواهد کشور را اداره کند از مردم می خورد. دولت  نیاز به بازفکری و ریزش دارد و نیاز دارد فضا را به اوایل انقلاب بازگردانیم. نماینده ما چه ضرورتی دارد که محافظ داشته باشد نمایندهای که محافظ داشته باشد نماینده مردم نیست. نماینده مردم نیاز به محافظ نیاز به مشاور و خانه و ماشین سازمانی ندارد. 

عزیزی در پاسخ به این سوال که آیا مجلس یازدهم رویکرد ضد فساد که شعار آن را داد عمل کرد گفت: مجلس یازدهم بدون رقابت شکل گرفت و  افرادی که وارد مجلس شدند افراد بی سر و صدا و کارمندانی بودند که در برابر فسادهایی مانند چای دبش ساکت بودند.

رهبر انقلاب آبادانی و آرامش را برای کشور و مردم میخواهند اما یک فاصلهای بین مردم و رهبری توسط افرادی که امروز بر سر کار هستند ایجاد شده که نتوانستند خواسته های مردم و رهبری را اجرایی کنند.  متاسفانه جریان اصولگرایی از افراد تندرو پُر است که باید در برابر این تندروی مقابله صورت بگیرد که اگر این اتفاق رخ ندهد اصولگرایان داخل خود را خواهد خورد.

 

منبع: جماران
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها