|

آمریکا و انگلیس:

امروز حمله‌ای به یمن انجام نداده‌ایم

وزات دفاع آمریکا و انگلیس انجام هرگونه حمله به یمن طی روز جاری را رد کردند.

 امروز حمله‌ای به یمن انجام نداده‌ایم

 

به گزارش شبکه شرق، یک مقام در وزارت دفاع آمریکا به شبکه خبری الجزیره گفت که آمریکا یا کشورهای عضو ائتلاف، امروز هیچگونه حمله‌ای در یمن انجام نداده‌اند.

وزارت دفاع انگلیس نیز به شبکه خبری الجزیره اعلام کرد که خبرها درباره حمله نیروی هوایی انگلیس در یمن اشتباه است.

ساعتی پیش شبکه خبری الجزیره به نقل از منابع یمنی گزارش داد که آمریکا و انگلیس شامگاه امروز یکشنبه ارتفاعات «جدع» واقع در استان الحدیده (غرب یمن) را هدف قرار دادند.

خبرنگار شبکه المیادین در یمن هم خبر داد که جنگنده‌ها و پهپادهای جاسوسی آمریکا در حال پرواز در آسمان الحدیده هستند. هنوز منابع رسمی یمن این حملات را تأیید نکرده‌اند.

«دیوید کامرون» وزیر خارجه انگلیس هم بعد از ظهر امروز هشدار داد که در صورت ادامه مسدود شدن مسیر کشتی‌های باربری، قیمت‌ها در انگلیس افزایش خواهد یافت و به همین دلیل باز هم به یمن حمله خواهند کرد.

آمریکا و انگلیس جمعه گذشته ۱۶ مکان در یمن از جمله فرودگاه الحدیده، اردوگاه کهلان، پایگاه الدیلمی و مناطقی در زبید را هدف قرار دادند تا به زعم خود پاسخ اقدامات دولت صنعا در تنگه باب المندب را داده باشند.

یک مقام انصارالله هم خبر داد  که بعد از این حملات با شلیک چندین موشک به شناورهای جنگی آمریکایی در دریای سرخ و باب المندب پاسخ داد تا این پیام روشن را بدهد که تزلزلی در اراده یمنی‌ها رخ نداده است.

 

منبع: فارس
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها