|

سیدحسن خمینی: صهیونیست‌ها علاقه‌مند به گشودن جبهه جدیدی هستند

یادگار امام (ره) گفت: صهیونیست‌ها علاقه‌مند به گشودن جبهه جدید هستند تا از زیر فشار شدید جهانی در افکار عمومی خارج شوند. در حوزه مسائل فرقه‌ای هم احیانا خدای ناکرده به هیچ عنوان نباید سعی کنیم وارد نزاع‌های فرقه‌ای شویم.

سیدحسن خمینی: صهیونیست‌ها علاقه‌مند به گشودن جبهه جدیدی هستند

به گزارش شبکه شرق،  سید حسن خمینی با هشدار اینکه همه باید مراقب باشیم در زمین دشمن بازی نکنیم، به جنگ یمن اشاره کرد و گفت: صهیونیست‌ها علاقه‌مند به گشودن جبهه جدیدی تا از زیر فشار شدید جهانی در افکار عمومی خارج شوند.

حجت‌الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی عصر روز جمعه در دیدار جمعی از طلاب پاکستان در حرم امام، روز‌های کنونی برای جهان اسلام را «بسیار سخت» توصیف کرد و گفت: دشواری این روز‌ها هم از جهت مسائل غزه و انسان‌های بسیار عزیزی است که در آن منطقه شهید می‌شوند، هم از جهت حماقتی که جریان تکفیری کماکان به آن دست می‌زند و نمونه آن را در انفجار‌ها و ترور‌ها و اتفاقات مختلف می‌بینیم.  

وی تأکید کرد: یک اشتباه خدای ناکرده ممکن است باعث لطمات جبران ناپذیری به کل مجموعه جهان اسلام و نیز تشیع شود.

وی با هشدار اینکه همه باید مراقب باشیم در زمین دشمن بازی نکنیم، به جنگ یمن اشاره کرد و گفت: صهیونیست‌ها علاقه‌مند به گشودن جبهه جدید هستند تا از زیر فشار شدید جهانی در افکار عمومی خارج شوند. در حوزه مسائل فرقه‌ای هم احیانا خدای ناکرده به هیچ عنوان نباید سعی کنیم وارد نزاع‌های فرقه‌ای شویم. در این مسیر شهادت‌های مختلفی ممکن است رخ دهد، اما بعضی مواقع صبر بزرگ‌ترین سلاح است و باید در مقابل این رخداد‌ها صبور بود.

سید حسن خمینی با اشاره به ضربه‌های دشمنان خارجی و تکفیری‌ها اظهار داشت: اصلا نباید احساساتی عمل کرد. خیلی وقت‌ها سرمایه کسانی که بدخواه جامعه اسلامی هستند، «احساسات کور» ماست.  حتما باید با تدبیر عمل کرد و در مواقعی نیز صبور بود. اگر بخواهیم قیاس تاریخی کنیم، می‌توانیم به صلح حدیبیه اشاره کنیم که یکی از بزرگترین فتنه‌های پیامبر (ص) بود. در شرایط حساس فعلی جهان نیز باید مراقب باشیم که به هیچ عنوان گرفتار احساسات کور نشویم. آن‌ها می‌خواهند ما را عصبانی و گرفتار تنش‌های فرقه‌ای کنند و رژیم صهیونیستی را از زیر فشار شدید افکار عمومی خارج کنند.

 

 

 

منبع: جماران
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها