|

بیانیه مشترک ۱۰ کشور عضو ائتلاف آمریکا درباره حمله به یمن

این ۱۰ کشور مدعی شده‌اند هدف از حملات در یمن کاستن از تنش‌ها و احیای ثبات در دریای سرخ بوده است.

بیانیه مشترک ۱۰ کشور عضو ائتلاف آمریکا درباره حمله به یمن

به گزارش شبکه شرق، ائتلاف متجاوز به یمن از جمله استرالیا، بحرین، کانادا، دانمارک، آلمان، هلند، نیوزلند، جمهوری کره، انگلیس و آمریکا بیانیه مشترکی درباره حملات بامداد امروز به یمن صادر کردند. 

این بیانیه، حملات انگلیس و آمریکا با حمایت هلند،کانادا، بحرین و استرالیا را منطبق با آنچه توصیف کرده است که «حق ذاتی دفاع از خود» و «منطبق با منشور سازمان ملل» خواند.

10 کشور ائتلاف متجاوز ادعا کرده‌اند: «هدف از این حملات هدفمند تضعیف توانمندی‌های یمنی‌ها برای تهدید تجارت جهانی در یکی از حیاتی‌ترین آبراه‌های جهان بوده است.»

آنها مدعی شده‌اند هدف از حملات در یمن کاستن از تنش‌ها و احیای ثبات در دریای سرخ بوده است.

در نود و هشمین روز عملیات «طوفان الاقصی» آمریکا و انگلیس در حمایت از رژیم صهیونیستی بامداد امروز به اهدافی در خاک یمن تجاوز کردند.

فرمانده نیروی هوایی آمریکا در منطقه ادعا کرد: 60 هدف در 16 مراکز وابسته به ارتش یمن را هدف حمله هوایی قرار داده است و در این حمله بیش از 100موشک هدفمند به کار گرفته است.

 

واکنش اولیه یمن به حملات هوایی آمریکا و انگلیس

ارتش یمن در واکنش اولیه به حملات هوایی آمریکا و انگلیس و چند کشور به اهدافی در یمن، موشک‌هایی به سمت ناوها و کشتی‌های متجاوزان در دریای سرخ شلیک کرد.

 «محمد عبدالسلام»، رئیس هیئت مذاکره کننده و سخنگوی انصارالله یمن در واکنش به این تجاوز گفت: تجاوز به یمن مطلقا و به هیچ وجه توجیه پذیر نیست  زیرا هیچ تهدیدی برای کشتیرانی بین المللی در دریای سرخ و دریای  عرب وجود نداشته است و حملات ما متوجه کشتی‌های اسرائیلی یا کشتی‌هایی است  که به سمت بنادر فلسطین اشغالی حرکت می کنند و این حملات ادامه خواهد داشت.

عبدالسلام تاکید کرد: نیروهای مسلح یمنی تنها  پاسخ اولیه ‌ای به این حملات دادند و ما بزودی  حملات و پاسخ خود را گسترش خواهیم داد.

 

منبع: تسنیم
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها