|

شمار شهدای خبرنگار به ۱۰۸ نفر رسید/ یک خبرنگار دیگر شهید شد

منابع رسانه‌ای بعد از ظهر امروز (دوشنبه) از شهادت یک خبرنگار دیگر در جریان حملات اسرائیل به نوار غزه خبر دادند.

شمار شهدای خبرنگار به ۱۰۸ نفر رسید/ یک خبرنگار دیگر شهید شد

به گزارش شبکه شرق، منابع رسانه‌ای بعد از ظهر امروز (دوشنبه) از شهادت یک خبرنگار دیگر در جریان حملات وحشیانه رژیم اسراییل به نوار غزه خبر دادند.

خبرگزاری «شهاب» در این باره گزارش داد که «عبدالله ایاد بریص» خبرنگار فلسطینی در جریان بمباران خانه‌اش در خانیونس به شهادت رسید.

برپایه این گزارش، در این حمله وحشیانه اسراییلی‌ها چند عضو خانواده بریص نیز به شهادت رسیدند. با احتساب عبدالله ایاد بریص، شمار شهدای خبرنگار در غزه به ۱۰۸ نفر رسید.

یکشنبه نیز دفتر اطلاع رسانی دولتی فلسطین در نوار غزه از شهادت دو خبرنگار فلسطینی به نام‌های «حمزه وائل الدحدوح» فرزند وائل الدحدوح خبرنگار شبکه الجزیره و «مصطفی ثریا» خبر داده بود.

ارتش رژیم اسراییل با حمله به خودروی این دو خبرنگار که برای پوشش خبری در حال حرکت بودند، آنها را به شهادت رساند.

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه (هفتم اکتبر ۲۰۲۳) عملیات «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ (۲۴ نوامبر ۲۰۲۳) آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر(اول دسامبر ۲۰۲۳) آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه نوار غزه را از سرگرفت.

 

منبع: ایرنا
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها