|

انتقاد دبیرکل حزب ندای ایرانیان از ردصلاحیت‌های گسترده شورای نگهبان:

انتخابات که خم رنگ‌رزی نیست!

شهاب الدین طباطبایی گفت: درباره تایید صلاحیت‌ها، آنچه برآورد و پیش‌بینی ما براساس شنیده‌ها بود، اصلا اتفاق نیفتاده است. عدم تاییدها آنقدر زیاد بود که با تاییدها قابل مقایسه نیست.

انتخابات که خم رنگ‌رزی نیست!

به گزارش شبکه شرق، شهاب‌الدین طباطبایی، دبیرکل حزب ندای ایرانیان معتقد بود، هیات‌های نظارت برخلاف نظر رهبری عمل کردند و گفت: «درحقیقت این هیات‌های نظارت هستند که عدم‌التزام به ولایت فقیه دارند. رهبری گفتند انتخابات باید پرشور برگزار شود و شما باید در این راستا، اقداماتی انجام دهید. گویا فقط شنیده‌اند و عملا آنچه رهبری گفته‌ را انجام ندادند. به‌طور کلی درباره تایید صلاحیت‌ها، آنچه برآورد و پیش‌بینی ما براساس شنیده‌ها بود، اصلا اتفاق نیفتاده است. عدم تاییدها آنقدر زیاد بود که با تاییدها قابل مقایسه نیست.»

طباطبایی در گفتگو با روزنامه فرهیختگان، درباره اینکه با توجه به تایید صلاحیت‌ها، لیستی منتشر خواهد شد نیز گفت: «باید ببینیم می‌توانیم چند نفر را راضی کنیم اعتراض کنند، چون اغلب دوستان دیگر نمی‌خواهند اعتراض کنند. حرف‌شان این است که اصلا فرصتی نمی‌ماند. نتایج اعتراض‌ها و بررسی‌ها تا آخر بهمن طول می‌کشد و ۱۱ اسفند هم انتخابات است و اساسا چه فرصت و فاصله‌ای برای اینکه تبلیغ کنند، دارند. انتخابات که خم رنگ‌رزی نیست. از طرفی طبق گفته سخنگوی شورای نگهبان ۴۸ درصد افرادی که کاندیدای مجلس شده بودند ردصلاحیت شدند. یعنی نیمی از افرادی که صلاحیت عمومی در پیش‌ثبت‌نام داشتند و ثبت‌نام خود را تکمیل کرده بودند، از منظر هیات‌های نظارت صلاحیت کاندیداتوری ندارند. تنگ کردن دایره کاندیداتوری به معنی تحدید حق‌شهروندان برای انتخاب کردن است. مردم که فقط تکلیف رأی دادن ندارند، حق انتخاب شدن هم دارند.»

 

منبع: روزنامه فرهیختگان
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها