|

ارسال پیامک مراجعه برای داوطلبان انتخابات

سخنگوی ستاد انتخابات کشور گفت: در هفته‌ جاری از طریق پیامک به نامزدها درباره سامانه مالی شفافیت انتخابات مجلس شورای اسلامی اطلاع‌رسانی خواهیم کرد و داوطلبان با طرز کار این سامانه آشنا خواهند شد.

ارسال پیامک مراجعه برای داوطلبان انتخابات

به گزارش شبکه شرق، سخنگوی ستاد انتخابات کشور گفت: در هفته‌ی جاری از طریق پیامک به نامزدها درباره سامانه مالی شفافیت انتخابات اطلاع‌رسانی خواهیم کرد و داوطلبان با طرز کار این سامانه آشنا خواهند شد.

محسن اسلامی دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات کشور درخصوص مراحل انتخابات اسفندماه 1402 و اعلام نتایج بررسی صلاحیت‌ها، بیان کرد: فرآیند اجرایی انتخابات مجلس شورای اسلامی براساس جدول زمان‌بندی در حال اجراست و ما طبق قانون، نتایج بررسی صلاحیت‌ها را 14 دی‌ماه از هیئت نظارت مرکزی گرفتیم و بامداد روز 15 دی‌ماه کار ابلاغ را شروع کردیم و تمامی موارد «عدم تأیید»، «عدم احراز» و «تأیید» ابلاغ شد.

وی افزود: براساس قانون، ابلاغ را به‌صورت متمرکز و پیامکی متمرکز برای کلیه داوطلبان ارسال کردیم؛ هم‌چنین نتایج به کلیه فرمانداری‌های مراکز حوزه نیز ارسال شد و آن‌ها هم به‌صورت مکتوب به داوطلبان ابلاغ کردند. بنابراین، هم از سوی ستاد انتخابات کشور به‌صورت متمرکز و با سرعت و هم‌چنین از جانب فرمانداری‌ها به‌صورت مکتوب و بعضاً پیامکی ابلاغ را انجام داده‌ایم.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور خاطر نشان کرد: 15 و 16 دی‌ماه کار ابلاغ نتایج انجام می‌شود و از 17 تا 19 دی دریافت اعتراضات به نتایج صورت خواهد گرفت؛ در هفته‌ی جاری از طریق پیامک به نامزدها درباره سامانه مالی اطلاع‌رسانی خواهیم کرد و داوطلبان با طرز کار این سامانه آشنا خواهند شد.

اسلامی درخصوص یکی‌شدن برگه‌های تعرفه رأی انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری، اظهار داشت: ما بر اساس تجربیات ادوار گذشته و به‌جهت سهولت در امر رأی‌دهی، تعرفه‌ی رأی را به‌صورت یک‌پارچه چاپ کردیم و یک کاغذ وجود دارد که قسمت پایین برگه‌ی تعرفه مربوط به انتخابات خبرگان و بخش مربوط به انتخابات مجلس هم در صدر کاغذ قرار دارد. از وسط برگه نیز محلی تعبیه شده تا به‌راحتی جدا شود و آراء در دو صندوق انداخته می‌شود.

وی با بیان اینکه تعرفه‌ها چاپ و آماده‌ شده و در زمان مقرر توزیع خواهد شد، عنوان کرد: نکته‌ی قابل توجه اینکه فرد رأی‌دهنده باید دقت کند تا اسامی نامزدها را در قسمت مربوطه بنویسد و اگر جابجا نوشته شود، رأی باطل محسوب می‌شود؛ ولی اگر سهواً برگه‌ی تعرفه در دیگر صندوقِ جمع‌آوری آراء بیفتد، رأی صحیح است و شمرده خواهد شد.

انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری جمعه 11 اسفند برگزار می‌شود.

منبع: تسنیم
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها