|

ایران ترور صالح العاروری را به‌شدت محکوم کرد

سخنگوی وزارت امور خارجه اقدام اسرائیل را در ترور صالح العاروری، نایب‌رئیس جنبش حماس در بیروت به‌شدت محکوم‌ کرد.

ایران ترور صالح العاروری را به‌شدت محکوم کرد

به گزارش شبکه شرق، ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه، اقدام زبونانه اسرائیل را در ترور شیخ صالح العاروری، نایب‌رئیس جنبش حماس و فرمانده مجاهد مقاومت و دو‌تن از فرماندهان گردان‌های قسام در بیروت، به شدت محکوم‌کرد.

کنعانی تاکید کرد که اسرائیل با  ارتکاب چنین جنایتی، بار دیگر ثابت کرد که بنای پوشالی اسرائیلی‌ها بر ترور و جنایت استوار شده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه اقدام اسرائیل در ترور شهید صالح العاروری را در نتیجه درماندگی و شکست سنگین و غیرقابل ترمیم در برابر گروه‌های مقاومت فلسطینی و ملت مقاوم فلسطین در عملیات طوفان الاقصی و ایستادگی قهرمانانه در برابر ماشین جنگی اسرائیل علیه غزه در سه ماه گذشته دانست. 

کنعانی ضمن عرض تبریک و تسلیت به رهبری جنبش حماس، مردم مبارز فلسطین و خانواده شهید راه قدس، شهید صالح العاروری و دیگر شهدای همراه ایشان، تصریح کرد که خون شهید، قطعا جوششی دیگر در رگ‌های مقاومت و انگیزه مبارزه علیه اشغالگری اسرائیل، نه تنها در فلسطین، بلکه در منطقه و در بین همه آزادیخواهان جهان ایجاد خواهد کرد.

سخنگوی دستگاه سیاست خارجی همچنین ضمن محکوم کردن نقض حاکمیت و تمامیت سرزمینی لبنان توسط اسرائیل، مسئولیت نهاد‌های بین‌المللی به‌ویژه شورای امنیت سازمان ملل برای واکنش فوری و مؤثر نسبت به این اقدامات تروریستی اسرائیل را مورد تاکید قرار داد و مسؤلیت عواقب ماجراجویی جدید اسرائیل را تنها متوجه این رژیم و حامیان آن دانست.

 

منبع: میزان
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها