|

اسرائیل: با حامیان حماس همکاری نمی‌کنیم!

وزیرخارجه اسرائیل گفت که رفتار سازمان ملل از هفتم اکتبر تاکنون «لکه ننگی برای جامعه بین‌المللی است» و «ما با کسانی که با حامیان حماس همکاری دارند، همکاری نخواهیم کردو

اسرائیل: با حامیان حماس همکاری نمی‌کنیم!

به گزارش شبکه شرق، وزیر خارجه اسرائیل با عدم تمدید مجوز اقامت یکی از کارمندان این سازمان گفت:ما با کسانی که با حامیان حماس همکاری دارند، همکاری نخواهیم کرد!

در حالی که نظامیان اسراییلی تاکنون بیش از ۲۰ هزار فلسطینی اعم از زن و کودک را در نوار غزه به شهادت رسانده‌اند، الی کوهن، وزیر خارجه این رژیم امروز (دوشنبه) در اظهاراتی گفت که رفتار سازمان ملل از هفتم اکتبر تاکنون «لکه ننگی برای جامعه بین‌المللی است» و «ما با کسانی که با حامیان حماس همکاری دارند، همکاری نخواهیم کرد!»

به نقل از صدی البلد، وی اعلام کرد: به دلیل نفاق و دورویی سازمان ملل دستور دادم که مجوز اقامت یکی از کارمندان این سازمان تمدید نشود، همچنین درخواست کارمندی دیگر برای صدور ویزا را نپذیرفتیم!

اخیرا آژانس آوارگان فلسطینی سازمان ملل اعلام کرد: ۱۴۲ کارمند آن در غزه تاکنون کشته شده‌اند. در این برهه سخت و دشوار، برای کسانی که با از دست دادن، غم و اندوه و ویرانی دست و پنجه نرم می‌کنند، "کریسمس مبارک" معنایی ندارد.

آژانس آنروا همچنین اعلام کرد: گروه‌های ما کارهای غیرممکن را برای کمک به افراد نیازمند در غزه انجام می‌دهند. ما در غم از دست دادن همکارانمان که در غزه کشته شدند، هستیم. ۱۴۲ نیروی ما به همراه خانواده‌هایشان در این منطقه کشته شدند. ۶۹ خبرنگار نیز در این منطقه شهید شدند.

به نقل از خبرگزاری یونایندپرس اینترنشنال، این بیانیه پس از آن منتشر شد که شورای امنیت سازمان ملل با وجود رای ممتنع آمریکا قطعنامه‌ای را برای کمک بیشتر به غزه در میانه جنگ رژیم اسراییل تصویب کرد.

رژیم اسراییل به حملات علیه منازل فلسطینی‌ها در غزه آن هم پیش از کریسمس ادامه می‌دهد. آنروا گفته که نمی‌تواند کمک معناداری را به غیرنظامیانی که در این فاجعه بشری هستند، ارائه کند.

 

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها