|

استقبال دبیرکل سازمان همکاری شانگهای از ابتکارهای پیشنهادی ایران در نشست «بیشکک»

«ژانگ مینگ» دبیرکل سازمان همکاری شانگهای با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی دیدار و رایزنی کرد.

استقبال دبیرکل سازمان همکاری شانگهای از ابتکارهای پیشنهادی ایران در نشست «بیشکک»

 

به گزارش شبکه شرق، حسین امیرعبداللهیان در این دیدار ضمن تمجید از مواضع مثبت و سازنده دبیرکل سازمان شانگهای درخصوص رخدادهای فلسطین،این مواضع را حامل پیامی خوب برای منطقه دانسته و حاکی از توجه این سازمان به امنیت و صلح و ثبات در منطقه غرب آسیا ارزیابی کرد.

وی با اشاره به طیف متنوع همکاری اقتصادی، تجاری جمهوری اسلامی ایران بر اهمیت و گسترش این همکاری‌ها تاکید کرد.

وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران در ادامه، ابتکار پیشنهادی معاون اول رییس جمهور اسلامی ایران در نشست بیشکک دایر بر همکاری‌های اقتصادی و صنعتی شامل محورهای سرمایه‌گذاری و حمل و نقل و ترانزیت و محیط زیست را مورد توجه و تاکید قرار داد و خواستار حمایت و پیگیری دبیرکل سازمان در زمینه اجرایی نمودن آن گردید.

ژانگ مینگف دبیرکل سازمان شانگهای، با تقدیر از وزیر امورخارجه‌ جمهوری اسلامی ایران به جهت برگزاری موفقیت‌آمیز کنفرانس فلسطین و مواضع اصولی جمهوری اسلامی ایران در قبال ملت فلسطین، دیدگاه سازمان شانگهای در توجه به قضیه فلسطین از منظر اهمیتی که سازمان شانگهای برای  امنیت منطقه خاورمیانه قائل است را تشریح کرد.

وی در ادامه با پر اهمیت خواندن نقش و مشارکت جمهوری اسلامی ایران در توسعه همکاری‌های امنیتی و اقتصادی و صنعتی میان کشورهای عضو سازمان، از ابتکارهای پیشنهادی جمهوری اسلامی ایران در نشست بیشکک برای توسعه همکاری‌های صنعتی و اقتصادی و سرمایه‌گذاری استقبال کرده و آمادگی دبیرخانه این سازمان برای پیگیری موارد مطرح شده را اعلام داشت.

 

منبع: ايسنا
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها