|

مجلس یمن:

آمریکا مسوول تشدید نسل کشی در غزه است

مجلس نمایندگان یمن در بیانیه‌ای حمایت آمریکا از اسرائیل را محکوم و واشنگتن را مسوول جنگ در غزه و نشل کشی فلسطینی‌ها دانست.

آمریکا مسوول تشدید نسل کشی در غزه است

 

به گزارش شبکه شرق، مجلس نمایندگان یمن در بیانیه‌ای اعلام کرد: از مواضع شجاعانه رهبر انقلاب (عبد الملک بدرالدین الحوثی) در خصوص تداوم عملیات در حمایت از غزه حمایت می‌کنیم و به دولت آمریکا نسبت به تشدید تنش هشدار می‌دهیم.

در این بیانیه آمده است: ما سکوت عربی و بین المللی در قبال سیاست قتل عام اهالی غزه توسط اسرائیل را محکوم می‌کنیم و به آمریکا به دلیل نقش آفرینی در ریخته شدن خون ملت فلسطین هشدار می‌دهیم.

مجلس یمن در ادامه آورده است: ما از مجالس و پارلمان‌های عربی، اسلامی و بین‌المللی می‌خواهیم که سلاح تحریم سیاسی و اقتصادی علیه رژیم اشغالگر و حامیان آن را فعال کرده و سفرای اسرائیل را اخراج کنند.

مجلس یمن همچنین در بیانیه خود تاکید کرد: ما نقش افشا شده آمریکا را که مدعی حفاظت از ناوبری دریایی است و در مقابل سلاح برای کشتن کودکان و زنان در فلسطین ارسال می‌کند، تقبیح می‌کنیم.

مجلس یمن در ادامه با اشاره به اعلام آمادگی بحرین و امارات برای مشارکت در ائتلاف دریایی آمریکا در دریای سرخ اضافه کرد: ما همچنین نقش بحرین و امارات و ابزار های آنها در منطقه و مزدوران متجاوز را که برای تأمین امنیت، کمک و حمایت از دشمن اسرائیلی پیش قدم شدند، محکوم می‌کنیم.

در این بیانیه همچنین آمده است: ما دولت آمریکا را مسئول تشدید جنگ و نسل کشی اسرائیلی‌ها علیه ملت فلسطین می‌دانیم.

نیروهای ارتش یمنی متعهد شده‌اند تا زمانی که  اسرائیل حملات خود را به غزه متوقف نکرده باشد، حملات به کشتی‌های این رژیم را در دریای سرخ ادامه خواهد داد.

آمریکا مدعی است که به دنبال تشکیل ائتلافی برای حفاظت از کشتی‌ها در دریای سرخ است و پیام‌هایی را در این زمینه برای یمن ارسال کرده است.

یمن از زمان آغاز جنگ غزه از موشک و پهپادهایی علیه مواضع اسرائیل استفاده کرده است.

 

منبع: ایرنا
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها