|

رایزنی بلینکن با وزرای خارجه انگلیس، فرانسه و آلمان درباره غزه

وزیر خارجه آمریکا در گفت‌وگوی تلفنی با همتایان انگلیسی، فرانسوی و آلمانی خود بر پایبندی کشورش به تشکیل کشور مستقل فلسطین تاکید کرد.

رایزنی بلینکن با وزرای خارجه انگلیس، فرانسه و آلمان درباره غزه

به گزارش شبکه شرق، وزارت خارجه آمریکا امروز پنجشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه این کشور در تماس‌های تلفنی که با دیوید کامرون، وزیر خارجه انگلیس، کاترین کولونا، وزیر خارجه فرانسه و آنالنا بربوک، وزیر خارجه آلمان داشت، بر اهمیت ارسال هر چه سریع‌تر کمک‌های بشردوستانه به غزه، کاهش تلفات غیرنظامیان غزه و ممانعت از تشدید تنش در منطقه تاکید کرد.

با وجود حمایت آشکار آمریکا از اسراییل در حملات شدید علیه نوار غزه اما بلینکن در این گفت‌وگوها بر پایبندی آمریکا به تشکیل کشور مستقل فلسطین تاکید کرد.

همچنین وزیر خارجه آمریکا در راستای سیاست کشورش در حمایت از تل‌آویو، حملات ارتش یمن به کشتی‌های رژیم اسراییل در دریای سرخ را «محکوم» کرده و همکاری در حوزه امنیت دریایی را خواستار شد.

ارتش یمن در راستای همبستگی با ساکنان نوار غزه که از هفتم اکتبر در معرض حملات وحشیانه اسراییل قرار دارند، نفت‌کش‌ها و کشتی‌های وابسته به رژیم اسراییل و آنهایی را که در دریای سرخ به سمت بنادر واقع در اراضی اشغالی در حرکت هستند، هنگام عبور از تنگه باب المندب هدف قرار می‌دهد.

 

منبع: ایسنا
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها