|

آمریکا از تشدید سختگیری‌ها در مورد نفت روسیه خبر داد

وزارت خزانه‌داری آمریکا چهارشنبه اعلام کرد که غرب و متحدانش سختگیری‌های بیشتری در مورد سقف قیمتی بر نفت خام روسیه اعمال می‌کنند.

آمریکا از تشدید سختگیری‌ها در مورد نفت روسیه خبر داد

 

به گزارش شبکه شرق، این وزارتخانه در بیانیه‌ای گفت که از این پس، کشورهای گروه هفت شرکت‌های خدمات دریایی غربی را ملزم خواهند کرد تا از طرف‌های قرارداد خود بخواهند قیمت فروش نفت خام روسیه را اعلام و اطمینان حاصل کنند که فروش آن پایین‌تر از سقف قیمتی است.

آمریکا و متحدانش در گروه هفت و اتحادیه اروپا سال گذشته در واکنش به حمله روسیه به اوکراین سیاست‌های سختگیرانه‌ای بر نفت این کشور اعمال کرده و خرید هر بشکه نفت خام روسیه به قیمتی بالاتر از ۶۰ دلار را ممنوع کردند.

سازوکار سقف قیمت نفت روسیه همچنین شرکت‌های غربی را ملزم می‌کند که از ارائه خدمات مالی، بیمه و حمل و نقل برای نفت این کشور که بالاتر از ۶۰ دلار در هر بشکه فروش رفته است، خودداری کنند.

وزارت خزانه‌داری آمریکا درباره تغییرات جدید در سیاست سقف قیمت نفت روسیه گفت: این تغییرات تلاش‌های صادرکنندگان روسیه برای دور زدن این سقف قیمتی را سخت‌تر می‌کند.

این وزارتخانه همچنین مدیر یک کشتی دولتی روسیه و سه شرکت دخیل در فروش نفت روسیه را تحریم کرد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا گفت که پس از اجرای سیاست سقف نفتی، «شرکت‌های تجاری کمترشناخته‌شده مشارکت بیشتری در حمل و نقل نفت روسیه پیدا کرده و حدود نیمی از صادرات نفتی این کشور را انجام دادند.»

«والی آدیمو» معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا مدعی شد که تحریم‌های جدید ایالات متحده بیانگر حمایت واشنگتن از ثبات در بازار انرژی و کاهش درآمدهای روسیه برای استفاده از جنگ علیه اوکراین است.

 

منبع: ایرنا
 

نظرسنجی

اگر در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری شرکت می‌کنید، به کدام یک از گزینه‌های تایید شده رای خواهید داد؟

اخبار مرتبط سایر رسانه ها