|

6 روز بعد از حادثه تروریستی راسک، رئیسی با رئیس‌جمهور پاکستان تماس گرفت

بعد از گذشت 6 روز از حادثه تروریستی راسک سیدابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری در تماس تلفنی با همتای پاکستانی خود بر ارتقاء امنیت مرزها تاکید کرد.

6 روز بعد از حادثه تروریستی راسک، رئیسی با رئیس‌جمهور پاکستان تماس گرفت

به گزارش شبکه شرق، سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری بعد از ظهر امروز چهارشنبه در گفتگوی تلفنی با آقای «عارف رحمان علوی» رئیس جمهوری اسلامی پاکستان با اشاره به تداوم جنایات و نسل‌کشی اسرائیل علیه مردم مظلوم و مقتدر غزه و ناکارآمدی سازمان‌های بین‌المللی برای توقف این جنایات، بر اهمیت اقدام هماهنگ کشورهای اسلامی برای اعمال فشار به این رژیم برای توقف ماشین کشتار و جنایت در غزه تاکید کرد.

رئیس‌جمهور همچنین بر ضرورت تلاش بیشتر پاکستان برای ارتقای امنیت مرزها تاکید کرد و ضمن اشاره به ظرفیت‌های فراوان دو کشور برای گسترش همکاری‌ها به ویژه در عرصه‌های انرژی ابراز امیدواری کرد که مقامات دوکشور با جدیت بیشتر برای بالفعل کردن این ظرفیت‌ها بکوشند.

«عارف رحمان علوی» رئیس جمهور پاکستان نیز در این گفتگوی تلفنی ضمن اشاره به جایگاه رهبری جمهوری اسلامی ایران در زمینه حمایت و دفاع از حقوق مردم مظلوم فلسطین، با قدردانی از تلاش‌های کشورمان در این موضوع تصریح کرد: تلاش و اقدام هماهنگ و مشترک کشورهای اسلامی می‌تواند فشار مضاعفی بر اسرائیل در راستای توقف جنایات آنها در غزه ایجاد کند.

رئیس جمهور پاکستان با تایید نظر رئیس جمهور ایران درباره ناتوانی سازمان‌های بین‌المللی از جمله شورای امنیت سازمان ملل در دفاع از حقوق ملت فلسطین و توقف جنایات اسرائیل در غزه، گفت: باید به دنبال تغییر جدی ساختار سازمان‌های بین‌المللی باشیم و مسلمانان باید در این زمینه پیشگام باشند.

وی همچنین ضمن تسلیت شهادت تعدادی از حافظان امنیت کشورمان در حمله تروریستی اخیر، به رئیس جمهور، دولت و ملت ایران، تاکید کرد که دولت متبوعش تمام تلاش خود را برای ارتقای امنیت مرزهای مشترک و جلوگیری از فعالیت گروهک‌های معاند و تروریستی در این مناطق به کار خواهد گرفت.

 

منبع: تسنیم
 

نظرسنجی

اگر در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری شرکت می‌کنید، به کدام یک از گزینه‌های تایید شده رای خواهید داد؟

اخبار مرتبط سایر رسانه ها