|

صف‌آرایی گالانت در کنار هالوی علیه وزیر تندرو نتانیاهو

درپی درگیری لفظی شدید میان رئیس ستاد ارتش و وزیر تندرو امنیت داخلی کابینه اسرائیل، وزیر جنگ این رژیم نیز به دعوای آنها ملحق شد.

صف‌آرایی گالانت در کنار هالوی علیه وزیر تندرو نتانیاهو

 

به گزارش شبکه شرق، یوآو گالانت وزیر جنگ اسرائیل در حمایت از هرتزی هالوی رئیس ستاد ارتش اسرائیل گفت: من به حمایت از رئیس ستاد ارتش برابر سیاستمداران غیرمسوول که تلاش می‌کنند به دستاوردهای سیاسی برسند، ادامه خواهم داد.

این اظهارات پس از آن بیان شد که رسانه‌های اسرائیل در این باره نوشتند: تنش لفظی شدیدی در جریان نشست دوشنبه کابینه امنیتی اسرائیل میان هرتزی هالوی رئیس ستاد ارتش رژیم اشغالگر و ایتامار بن گویر وزیر تندرو امنیت داخلی این رژیم به وجود آمد.

طبق گزارش رسانه‌های اسرائیلی، بن گویر در جریان این نشست خواستار تغییر تصمیم ارتش درباره نظامیانی شد که به تازگی در جریان یورش به شهر جنین اقدام به هتک حرمت یک مسجد در آن و پخش وردهای تلمودی از طریق بلندگوهای این مسجد کردند.

در این باره خطاب به هالوی گفت: کابینه سیاسی در این باره تصمیم گیرنده است نه ارتش.

این اظهارات بن گویر خشم هالوی را به همراه داشت و وی خطاب به وزیر تندرو کابینه گفت: تو اشتباه می‌کنی این من هستم که تصمیم می‌گیرم چه چیزی در ارتش اخلاقی و چه چیزی غیر اخلاقی است؛ من را تهدید نکن.

در جریان یورش هفته گذشته اسرائیل به شهر جنین و اردوگاه آن در کرانه باختری نظامیان رژیم صهیونیستی به یکی از مساجد جنین تعرض کرده و از طریق بلندگوی آن نیایش‌های تلمودی را پخش کردند.

پس از این اقدام و محکومیت‌های گسترده توسط گروه‌های فلسطینی، ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که عاملان این اقدام را فراخوانده و در حال بررسی موضوع است.

 

منبع: ایرنا
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها