|

نماینده ایران در سازمان ملل: جنگ غزه می‌تواند باعث سقوط بایدن شود

نماینده ایران در سازمان ملل گفت: جنگ جاری اسرائیل در غزه می‌تواند وجهه جهانی ایالات‎متحده را با چالش‎های زیادی مواجه کند و موانعی را برای دولت آمریکا در مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری ۲۰۲۴ ایجاد کند... بایدن برای کسب امتیاز در انتخابات ریاست‎جمهوری نیازمند پایان دادن به جنگ غزه است.

نماینده ایران در سازمان ملل: جنگ غزه می‌تواند باعث سقوط بایدن شود

به گزارش شبکه شرق، امیر سعید ایروانی خطاب به مقامات واشنگتن در مصاحبه با نیوز ویک گفت: جنگ جاری اسرائیل در غزه می‌تواند وجهه جهانی ایالات متحده را با چالش مواجه و موانعی را برای دولت آمریکا در مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری 2024 ایجاد کند.

ایروانی با اشاره به اینکه نخست وزیر رژیم صهیونیستی، «بنیامین نتانیاهو» آینده سیاسی خود را به جنگ علیه حماس در غزه گره زده است تاکید کرد که رئیس جمهور آمریکا برای کسب امتیاز در انتخابات ریاست جمهوری نیازمند پایان دادن به جنگ غزه است. 

آمریکا از زمان آغاز حملات نظامی اسرائیل در غزه اصلی‌ترین حامی این رژیم بوده و ارتش رژیم صهیونیستی با چراغ سبز آمریکا عملیات زمینی خود را در غزه آغاز کرد. آمریکا همچنین محموله‌هایی از مهمات سنگین از جمله بمبهای 1000 پوندی سنگر شکن و جنگنده‌های رهگیر به اسرائیل تحویل داده تا به این کشور در جنگ با حماس کمک کند. 

سفیر ایران در سازمان همچنین به واشنگتن هشدار داد که «اسرائیل بدون حمایت بی قید و شرط آمریکا قدرت تجاوز ندارد..» و با طولانی شدن جنگ غزه، هزینه‌های سیاسی، مادی، اخلاقی و اعتباری این حمایت برای آمریکا به طور تصاعدی افزایش خواهد یافت.

شورای ملی دموکراتیک مسلمانان در آمریکا که شامل رهبران حزب دموکرات از ایالت های تاثیرگذار در انتخابات از جمله میشیگان، اوهایو، پنسیلوانیا است طی نامه‌ای به بایدن به او هشدار دادند که یا جنگ در غزه را متوقف کند یا در انتخابات به او رای نخواهند داد. 

 

منبع: فارس
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها