|

وزارت امور خارجه روسیه:

روسیه و ایران در حال کار بر روی یک توافق بزرگ هستند

به گفته وزارت خارجه روسیه، وزیر خارجه روسیه و وزیر امورخارجه ایران توافق کردند که کار برای تکمیل تصویب توافقنامه جدید بین دولتی که در مرحله بالایی از آمادگی قرار دارد، را تسریع کنند.

روسیه و ایران در حال کار بر روی یک توافق بزرگ هستند

به گزارش شبکه شرق، روسیه می گوید در حال کار بر روی یک توافق بزرگ جدید با ایران است

رویترز نوشت: وزارت امور خارجه روسیه امروز سه شنبه اعلام کرد: روسیه و ایران کار بر روی یک «توافق بزرگ جدید بین دولتی» را تسریع خواهند کرد. در این بیانیه به جزئیات این توافق که در بحبوحه روابط سیاسی، تجاری و نظامی فزاینده بین مسکو و تهران انجام می‌شود، اشاره نشده است.

وزارت خارجه روسیه در این بیانیه‌ای افزود: وزرای خارجه دو کشور در یک تماس تلفنی روز دوشنبه برای تسریع کار بر روی توافق که در مرحله بالایی از آمادگی قرار دارد، موافقت کردند.

هفته گذشته ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در کرملین با ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور ایران، پنج ساعت گفتگو کرد.

کرملین ماه گذشته اعلام کرده بود: روسیه و ایران در حال توسعه روابط خود هستند، از جمله در زمینه همکاری های نظامی-فنی، اما از اظهار نظر درباره ادعای کاخ سفید مبنی بر اینکه ایران ممکن است در حال بررسی ارائه موشک های بالستیک به روسیه باشد، خودداری کرد. مقامات ایرانی گفته اند همکاری نظامی با روسیه روز به روز در حال گسترش است. ایران ماه گذشته اعلام کرد که تمهیداتی را نهایی کرده است تا جت های جنگنده Su-35، بالگردهای تهاجمی Mi-28 و هواپیماهای آموزشی خلبانی Yak-130 را از روسیه دریافت کند.

 

منبع: شفقنا
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها