|

نخستین جلسه دادگاه اعضا و سرکرده گروهک مجاهدین فردا برگزار می‌شود

نخستین جلسه دادگاه اعضا و سرکرده گروهک مجاهدین فردا (سه‌شنبه ۲۱ آذر) برگزار می‌شود. اوایل تیرماه سال جاری حجت الاسلام منتظری دادستان وقت کل کشور اعلام کرد که ۷۰۰ کیفرخواست علیه مجاهدین همراه با لیستی از اسامی تروریست‌های این سازمان در دستگاه قضایی تشکیل و به دادگاه فرستاده شد و به زودی دادگاه بین المللی برای مجازات این جانیان برگزار خواهد شد.

نخستین جلسه دادگاه اعضا و سرکرده گروهک مجاهدین فردا برگزار می‌شود

به گزارش شبکه شرق، اوایل تیرماه سال جاری حجت الاسلام منتظری دادستان وقت کل کشور اعلام کرد  که ۷۰۰ کیفرخواست علیه مجاهدین همراه با لیستی از اسامی تروریست‌های این سازمان در دستگاه قضایی تشکیل و به دادگاه فرستاده شد و  به زودی دادگاه بین المللی برای مجازات این جانیان برگزار خواهد شد.

۷ مردادماه سال جاری دادگاه کیفری یک استان تهران با انتشار یک آگهی عمومی که در روزنامه‌های کثیر الانتشار منتشر شده، از اعضای متواری سازمان مجاهدین خلق خواست وکیل قانونی خود را به این دادگاه معرفی کنند تا در فرآیند رسیدگی به پرونده‌ای که برای آن‌ها تشکیل گردیده از این افراد دفاع نمایند.

کاظم غریب‌آبادی دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران و معاون امور بین الملل قوه قضاییه ۲۱ مردادماه سال جاری  با بیان اینکه پرونده عظیمی برای مجاهدین و ۱۰۷ نفر از اعضای ارشد این گروهک تروریستی تشکیل شده، گفته بود که ایران خواهان خلاصی جهان از شر تروریسم و گروهک‌های تروریستی است.

غریب آبادی همچنین ۸ شهریورماه سال جاری در روز ملی مبارزه با تروریسم از محاکمه و تعیین وکیل تسخیری برای اعضای گروهک تروریستی مجاهدین در دادگاه کیفری یک استان تهران خبر داد و گفته بود:  با وجود جنایات شدید اعضای این گروهک تروریستی، دادگاه کیفری یک استان تهران به منظور رعایت حقوق قانونی متهمان، از طریق انتشار آگهی به آنها اعلام کرد تا نسبت به معرفی وکیل اقدام نمایند.

مرکز رسانه قوه قضاییه نیز ۱۱ شهریورماه اعلام کرد که  «با توجه به اتمام مهلت قانونی یک ماهه برای ۱۰۵ متهم پرونده سازمان مجاهدین خلق موسوم به مجاهدین جهت معرفی وکیل به دادگاه، معاون قضایی رییس کل دادگستری استان تهران طی مکاتبه‌ای با رییس کانون وکلای دادگستری، مستند به ماده ۳۸۴ قانون آیین دادرسی کیفری از وی خواست فهرستی از وکلا جهت تعیین وکیل تسخیری متهمین در پرونده کلاسه ۰۲۰۰۱۱۶ را به دادگاه کیفری یک استان تهران معرفی نماید. دادگاه کیفری یک استان تهران نیز پیش از این  با صدور یک آگهی عمومی، اعلام کرده بود بر اساس پرونده تشکیل شده در این دادگاه، قرار است ۱۰۴ نفر از اعضای سازمان مجاهدین خلق موسوم به مجاهدین و همچنین ماهیت سازمان به عنوان یک شخصیت حقوقی، مورد محاکمه قرار گیرند و لازم است این افراد که از کشور متواری هستند برای دفاع از خود به دادگاه وکیل معرفی نمایند.»

مسعود ستایشی سخنگوی قوه قضاییه ۳۰ آبان ماه سال جاری نیز در نشست خبری  با اشاره به جنایت‌های گروهک‌های تروریستی گفت: بر اساس وعده‌های داده شده با انجام کار تحقیقاتی و مسنجم و بی وقفه و بسیار پرحجم و پیچیده از سوی مجموعه‌های ما پس از طی کلیه مراحل و تشریفات قانونی و حقوقی و صدور کیفر خواست دادسرای عمومی و انقلاب تهران از این جایگاه اعلام می کنم سرانجام دادگاه کیفری رسیدگی به اتهامات اعضا و سرکرده گروهگ تروریستی مجاهدین در تاریخ ۲۱ آذر سال جاری به صورت علنی در دادگاه کیفری یک استان تهران برگزار خواهد شد. قرار است در جریان این دادگاه به یکایک جنایت‌ها و خباثت‌ها  و نسل‌کشی ها علیه بشریت و ملت مظلوم ایران رسیدگی شود.

ستایشی یادآور شد: پیش از این اعلام شده بود که اراده دستگاه قضایی آن است که با اهتمام تمام و بدون اندک مسامحه گریبان همه جنایتکاران علیه ملت ایران را در ابعاد مختلف رها نساخته و در این مسیر از همه ابزارهای قانونی و حقوقی برای استیفای حقوق مسلم ملت ایران در رسیدگی به ابعاد مختلف پرونده های گروهک های تروریستی استفاده خواهد کرد. گروهک تروریستی موسوم به مجاهدین خلق از جمله گروهک هایی است که در طول سالیان متمادی جنایت های بی شماری را علیه آحاد بشریت مرتکب شده و امروز نوبت ورق خوردن تک تک این خباثت هاست. خباثت هایی که روی سیاه ترین چهره  های تاریخی را سفید کرده است. قوه قضاییه به ملت سربلند و آزاده ایران اسلامی تعهد دارد که بدون گذر از این شقاوت ها با رعایت تمامی جوانب تشریفات حقوقی و قانونی و قضایی همه اتهامات مطروحه را به دقت و موشکافانه بررسی و در باره آن در موعد مقرر و قانونی اتخاذ تصمیم کند.

 

منبع: ايسنا
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها