|

شمار شهدای غزه از ۱۷ هزار نفر فراتر رفت

سخنگوی وزارت بهداشت در غزه گفت: از ابتدای تجاوز به غزه تاکنون ۱۷ هزار و ۱۷۷ نفر در این منطقه به شهادت رسیده‌اند.

شمار شهدای غزه از ۱۷ هزار نفر فراتر رفت

به گزارش شبکه شرق، اشرف القدره افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ۳۵۰ غیرنظامی در مناطق مختلف نوار غزه به شهادت رسیدند.

وی شمار زخمی های تجاوز ۲ ماهه اسراییل به نوار غزه را نیز ۴۶ هزار نفر اعلام کرد.

القدره گفت: اوضاع بهداشتی در رفح بحرانی و فاجعه بار است و امکانات پزشکی با حجم تجاوزها و شمار آوارگان ورودی به این شهر تناسبی ندارد.

وی اضافه کرد: شهر رفح در چند ساعت گذشته شاهد قتل عام گسترده شهروندان بود و حملات رژیم اسراییل به این شهر تاکنون ۲۲ شهید و صدها زخمی برجای گذاشته است.

القدره تصریح کرد: غزه از قحطی و گرسنگی رنج می برد و این موضوع به شدت کودکان شیرخوار، زخمی ها، بیماران و مبتلایان به بیماری های مزمن را تحت تاثیر قرار می دهد.

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ برابر با ۲۴ نوامبر ۲۰۲۳، میان اسرائیل و حماس آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

به دنبال پایان آتش ‌بس‌موقت چهار روزه میان حماس و اسرائیل، قطر به عنوان یکی از کشورهای میانجی اعلام کرد که توافق حماس و تل آویو برای تمدید آتش بس به مدت ۴۸ ساعت حاصل شده است. حماس هم اعلام کرد که با قطر و مصر در مورد تمدید آتش‌بس بشردوستانه موقت برای ۲ روز دیگر، بر اساس همان شروط آتش‌بس قبلی به توافق رسیده است.

سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر برابر با اول دسامبر ۲۰۲۳، آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت. این رژیم برای تلافی حملات غافلگیرکننده‌ «طوفان الاقصی» و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

 

منبع: ایرنا
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها