|

روسیه: ناتو جنگ ترکیبی علیه مسکو را آغاز کرد

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت: ورود این جت ها به درگیری از طرف ارتش اوکراین، فقط هدف قانونی و مشروعی برای نابودی آنها از سوی سربازان روسیه از هر منطقه ای که ممکن است به پرواز درآیند، خواهند بود.

روسیه: ناتو جنگ ترکیبی علیه مسکو را آغاز کرد

به گزارش شبکه شرق، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه با اشاره به ورود فزاینده ناتو به درگیری اوکراین از یک جنگ هیبریدی (ترکیبی) علیه کشورش خبر داد.

خبرگزاری تاس گزارش داد، ماریا زاخاروا روز چهارشنبه درباره چشم انداز تحویل جت های جنگنده اف-۱۶ به اوکراین، اظهار داشت: ورود این جت ها به درگیری از طرف ارتش اوکراین، فقط هدف قانونی و مشروعی برای نابودی آنها از سوی سربازان روسیه از هر منطقه ای که ممکن است به پرواز درآیند، خواهند بود.

وی تاکید کرد که (با ورود این جنگنده ها) فقط خطر درگیری نظامی مستقیم بین روسیه و ناتو افزایش خواهد یافت.

زاخاروا گفت: کشورهای عضو ناتو مدتهاست که درباره تحویل جت های جنگنده اف-۱۶ به اوکراین صحبت می کنند و «اعضای ناتو ائتلاف جداگانه ای از کشورهایی را تشکیل داده اند که این جنگنده را در اختیار رژیم اوکراین قرار خواهند داد و خلبانان اوکراینی را آموزش خواهند داد.»

وی افزود: با توجه به این که بخش قابل توجهی از زیرساخت های فرودگاه های اوکراین تخریب شده اند، بعید نیست که این جنگنده های آمریکایی در خارج از این کشور از جمله در لهستان، اسلواکی و رومانی مستقر شوند.

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه اظهار داشت: بنابراین ائتلاف آتلانتیک شمالی به شکل فزاینده ای وارد درگیری اوکراین می شود و در حقیقت طبق آنچه که ما درک می کنیم، در یک جنگ هیبریدی (ترکیبی) علیه کشور ما تحت شعار نجات اوکراین دخیل است.

 

منبع: ایرنا
 

نظرسنجی

اگر در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری شرکت می‌کنید، به کدام یک از گزینه‌های تایید شده رای خواهید داد؟

اخبار مرتبط سایر رسانه ها