|

اولین واکنش نتانیاهو به ایده پر کردن تونل‌های حماس با آب دریا

نخست‌وزیر اسرائیل در گفت‌وگو با خبرنگاران درباره ایده مطرح شده در رسانه‌ها مبنی بر احتمال پر کردن تونل‌های جنبش حماس در غزه با آب دریا سکوت کرد و پاسخی نداد.

اولین واکنش نتانیاهو به ایده پر کردن تونل‌های حماس با آب دریا

به گزارش شبکه شرق، روزنامه عبری زبان «تایمز» به نقل از بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل در این باره نوشت: «به طور داوطلبانه اطلاعاتی در اختیار دشمن قرار نخواهم داد.»

نخست وزیر رژیم اشغالگر افزود: وارد جزئیات فنی و عملیاتی عملیات ارتش اسرائیل که اسرا را به خطر می‌اندازد، نخواهم شد.

نتانیاهو در خصوص احتمال پیوستن آویگدور لیبرمن، رئیس حزب «اسرائیل بیتنو» به ائتلاف کابینه جنگ اسرائیل نیز گفت: خوشحال می‌شوم چنین چیزی را از او بشنوم.

این اظهارات پس از آن بیان شد که اخیرا روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال به نقل از مقام‌های آمریکایی ادعا کرد، اسرائیل یک شبکه بزرگ پمپاژ آب را احتمالا با هدف وارد کردن آب دریا به تونل‌های مورد استفاده گروه حماس در نوار غزه ایجاد کرده‌است.

در گزارش این روزنامه آمریکایی آمده‌است، در اواسط ماه نوامبر ارتش اسرائیل استقرار دست کم پنج پمپ را در فاصله حدودا یک مایلی اردوگاه الشاطی به اتمام رسانده و این پمپ‌ها می‌توانند هزاران متر مکعب آب را در ساعت به این تونل‌ها وارد کرده و در عرض چند هفته آنها را کاملا زیر آب ببرند.

طبق گزارش این روزنامه آمریکایی، مشخص نیست که آیا اسرائیل استفاده از این پمپ‌ها قبل از آزاد شدن همه اسرا را در نظر دارد یا خیر. حماس پیش از این اعلام کرده بود، اسرای اسرائیلی را در «تونل‌ها و مکان‌های امن» پنهان کرده‌است.

 

منبع: ايسنا
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها