|

اسرائیل: اسرای فلسطینی را اعدام کنید

وزیر میراث رژیم اسراییل مدعی شد: ما باید "تروریست‌ها" را در میدان نبرد اعدام کنیم. ما مجریان قانون هستیم، اما نیاز مبرمی داریم که این افراد را نزد خدا بفرستیم تا در معامله‌های تبادل اسرا آزاد نشوند!

اسرائیل: اسرای فلسطینی را اعدام کنید

به گزارش شبکه شرق، وزیر میراث رژیم اسرائیل که قبلا" اظهاراتی درباره بمباران هسته ای غزه مطرح کرده بود خواستار اعدام اسرای فلسطینی شد .

آمیخای الیاهو، وزیر میراث رژیم اسراییل در اظهاراتی عجیب و غریب مدعی شد: «ما باید "تروریست‌ها" را در میدان نبرد اعدام کنیم. ما مجریان قانون هستیم، اما نیاز مبرمی داریم که این افراد را نزد خدا بفرستیم تا در معامله‌های تبادل اسرا آزاد نشوند!»

وبگاه عربی ۲۱ گزارش داد، درخواست این وزیر تندرویِ رژیم اسراییل طی گفت‌وگو با وبگاه عبری‌زبان «یدیعوت آحارنوت» مطرح شد که طی آن به بررسی کشته شدن یک شهرک‌نشین در شهر قدس اشغالی به دست نیروهای خودی پرداخت؛ چرا که نظامیان رژیم اشغالگر این اسراییلی را با مجری عملیات ضداسراییل اشتباه گرفته بودند.

وزیر میراث رژیم اسراییل ماه گذشته میلادی در اظهاراتی که با انتقادات گسترده‌ای مواجه شده بود، گفت، یکی از گزینه‌های رژیم اسراییل در جنگ علیه غزه انداختن بمب هسته‌ای در این منطقه است.

بامداد جمعه آتش‌بس موقت بین حماس و اشغالگران با میانجیگری قطر و مصر پایان یافت؛ آتش‌بسی که به مدت هفت روز ادامه یافت و طی آن اسرا و بازداشت‌شدگانی مبادله شدند و کمک‌های بشردوستانه وارد نوار غزه شد.

بلافاصله پس از پایان آتش‌بس، اشغالگران جنگ خود را با غزه از صبح جمعه آغاز کردند و از صبح مناطق مختلفی را در شمال، مرکز و جنوب نوار غزه هدف قرار دادند و ده‌ها تن را شهید کرده و صدها زخمی برجای گذاشتند.

رژیم اسراییل از هفت اکتبر گذشته جنگی ویرانگر را در نوار غزه به راه انداخته‌است که به گفته مقامات فلسطینی و منابع سازمان ملل، علاوه بر یک فاجعه انسانی بی‌سابقه، زیرساخت‌های بسیاری را تخریب کرده و هزاران شهید غیرنظامی که بیشتر آنها کودکان و زنان هستند، بر جای گذاشته‌است.

 

منبع: ایسنا
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها