|

بورل: حملات اسرائیل علیه نوار غزه «کشتار» است

نماینده عالی اتحادیه اروپا گفت: حمله حماس در هفتم اکتبر کشتار بود اما اقدامات اسرائیل در غزه نیز کشتار است و امکان ندارد ترس و وحشت، ترس دیگری را توجیه کند.

بورل: حملات اسرائیل علیه نوار غزه «کشتار» است

به گزارش شبکه شرق، جوزپ بورل، نماینده عالی اتحادیه اروپا در امور خارجی و سیاست امنیتی در جریان سخنرانی خود در بیست و پنجمین همایش حقوق بشر در بروکسل به بررسی اوضاع غزه پرداخت و گرچه به آنچه «حق» تل‌آویو در «دفاع از خود» خواند، اشاره داشت اما گفت: «هیچکس نمی‌تواند چنین تلفاتی را در صفوف غیرنظامیان بپذیرد.»

براساس گزارش خبرگزاری آناتولی، وی در ادامه با یکسان جلوه دادن حق مقاومت فلسطین برای دفاع از ملت خود و چشم‌پوشی از کشتار کودکان و زنان بی‌گناه توسط اسراییل در نوار غزه، گفت: «حمله حماس در هفتم اکتبر کشتار بود اما اقدامات اسرائیل در غزه نیز کشتار است و امکان ندارد ترس و وحشت، ترس دیگری را توجیه کند.»

 

بورل همچنین تصریح کرد: «ما از تعداد قربانیان در نوار غزه اطلاعی نداریم برخی آن را ۱۵ هزار تن تخمین زده‌اند اما من می‌ترسم که تعداد زیادی زیر آوار باشند.»

مقاومت فلسطین به رهبری جنبش حماس هفتم اکتبر (۱۵ مهر) عملیات منحصر بفردی را با حمله به شهرک‌های اسراییلی‌نشین منطقه «غلاف غزه» انجام داد. کارشناسان این عملیات را یک شکست راهبردی برای رژیم اسراییل و ارتش «افسانه‌ای» ادعایی آن ارزیابی می‌کنند. این عملیات آغاز تجاوزات وحشیانه ارتش رژیم اشغالگر به مناطق مسکونی در نوار غزه شد و این تجاوزات از هفتم اکتبر تا ۲۴ نوامبر (سوم آذر) ادامه داشت و پس از یک وقفه یک هفته‌ای جمعه گذشته بار دیگر از سر گرفته شد.

وزارت بهداشت غزه عصر یکشنبه اعلام کرد که از ابتدای تجاوزات به نوار غزه ۱۵ هزار و ۸۹۹ فلسطینی به شهادت رسیده‌اند. وزارت بهداشت غزه همچنین شمار کلی مجروحان تجاوزات به نوار غزه را ۴۲ هزار نفر اعلام کرد.

 

منبع: ایسنا
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها