|

یک مقام ارشد حماس:

هیچ مذاکره‌ای در حال حاضر در مورد آتش بس وجود ندارد

نایب رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس بر آمادگی مقاومت فلسطین برای هر سناریویی تاکید و اعلام کرد که هیچ مذاکره‌ای در حال حاضر در مورد آتش بس وجود ندارد.

هیچ مذاکره‌ای در حال حاضر در مورد آتش بس وجود ندارد

 

بله گزارش شبکه شرق، صالح العاروری نایب رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در گفت‌وگو با شبکه الجزیره اظهار کرد: اسرای اسرائیلی تنها در صورت توقف جنگ و آزادی تمامی اسرای فلسطینی آزاد خواهند شد.

العاروری: تا پایان تجاوز و آتش بس همه جانبه و نهایی، مبادله اسرا صورت نخواهد گرفت.

وی افزود: اشغالگران اصرار دارند که هنوز زنان و کودکان در میان اسرا وجود دارند و ما اعلام کردیم تمامی زنان و کودکان را تحویل دادیم و اسرای باقی مانده در غزه سربازان و مردان غیرنظامی هستند که در ارتش رژیم اشغالگر خدمت کرده‌اند.

العاروری تاکید کرد: ما اعلام کردیم که آماده تبادل اجساد اسرائیلی‌ها با اجساد شهدا هستیم، اما برای بیرون آوردن اجساد اسرائیلی‌ها از زیر آوار به زمان نیاز داریم. برای بیرون آوردن اجساد اسرائیلی‌هایی که در حملات رژیم اشغالگر به غزه کشته شدند، به زمان نیاز داریم.

نایب رئیس دفتر سیاسی حماس با اشاره به کارشکنی اسرائیل در مسیر تمدید توافق آتش‌بس افزود: اشغالگران تصمیم گرفتند که معامله تبادل اسرا را با معیارهای جدید از سر نگیرند. از نظر ما اسرا مسن اسرائیلی در ارتش این رژیم خدمت کرده‌اند و برخی از آنها هنوز در ارتش هستند.

العاروری خاطرنشان کرد: موضع رسمی ما در حال حاضر این است که قبل از پایان جنگ تبادل اسرا انجام نخواهد شد.

وی ادامه داد: اسرای اسرائیلی تنها در صورت آزادی تمامی اسرای اسرائیل و توقف جنگ آزاد خواهند شد.

العاروری همچنین خاطرنشان کرد: مقاومت برای همه سناریوهای نظامی اسرائیل اعم از جنگ‌های زمینی، هوایی یا جنگ‌های دیگر آماده است، رژیم اشغالگر اسرائیل در گام راهبردی برای کوچاندن ملت فلسطین شکست خورده است.

وی همچنین با اشاره به تحولات کرانه باختری نیز تاکید کرد: ما مطمئن هستیم که کرانه باختری در نبرد جاری شرکت خواهد کرد.

اسرائیل صبح جمعه دهم آذرماه پس از پایان موعد آتش بس موقت در غزه پس از هفت روز، بمباران مناطق مختلف این باریکه، بویژه شهر خان یونس را از سرگرفت و ده‌ها فلسطینی را شهید و زخمی کرد.

«اشرف القدره» سخنگوی وزارت بهداشت غزه بعد از ظهر امروز اعلام کرد: از زمان ازسرگیری تجاوز به غزه از روز جمعه تا کنون ۱۹۳ فلسطینی شهید و ۶۰۰ تن دیگر مجروح شدند و بدین ترتیب آمار کلی شهدا از زمان آغاز تجاوزات از هفتم اکتبر (۱۵ مهر) تاکنون به ۱۵ هزار و ۲۰۷ نفر رسیده است.

القدره همچنین شمار کلی مجروحان تجاوزات به نوار غزه را ۴۰ هزار و ۶۵۲ نفر اعلام کرد.

وی در ادامه گفت که ۷۰ درصد قربانیان تجاوزات اسرائیل را کودکان و زنان تشکیل می‌دهند.

سخنگوی وزارت بهداشت غزه ادامه داد: اشغالگران عمداً سیستم بهداشتی را هدف قرار می‌دهند تا آنها را از کار بیندازند. ۸۰ هزار نفر در شمال نوار غزه بدون غذا و دارو هستند و بمباران‌ها جانشان را تهدید می‌کند.

القدره همچنین تصریح کرد: برخلاف ادعای اشغالگران، هیچ مکان امنی در کل نوار غزه وجود ندارد.

 

منبع: ایرنا
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها