|

جانشین فرمانده سپاه:

در این ۵۰ روز وقایع غزه یک زن بی‌حجاب ندیدید

جانشین فرمانده کل‌سپاه گفت: گفته می‌شود بعد از طوفان الاقصی حدود یک میلیون نفر از مناطق اشغالی رفته‌اند، چراکه تمام کسانی که در این سرزمین هستند چند تابعیتی هستند و به فکر افتادند از جایی که آمدند به همانجا برگردند، چون امن‌تر است.

 در این ۵۰ روز وقایع غزه یک زن بی‌حجاب ندیدید

به گزارش شبکه شرق، جانشین فرمانده کل‌سپاه گفت: گفته می‌شود بعد از طوفان الاقصی حدود یک میلیون نفر از مناطق اشغالی رفته‌اند، چراکه تمام کسانی که در این سرزمین هستند چند تابعیتی هستند و به فکر افتادند از جایی که آمدند به همانجا برگردند، چون امن‌تر است.

سردار علی فدوی جانشین فرمانده‌ کل سپاه امروز در افتتاحیه همایش بین المللی «طوفان الاقصی و غزه، روایت‌ها و واقعیت‌ها» که در دانشگاه آزاد تهران مرکزی برگزار شد، ضمن تسلیت ایام فاطمیه با اشاره به اینکه تحلیل‌های بی‌شماری در خصوص وقایع اخیر فلسطین وجود دارد، گفت: جنگ 15 مهر به نوعی برای 79 و یا حتی 109 سال پیش است.

اگر ما بخواهیم به تحلیل درستی برسیم باید حتما به قرآن مراجعه کنیم چراکه قران خیلی صریح و واضح صحبت کرده است. یکی از واضح‌ترین آیات قرآن آیه‌ای است که می‌گوید تحت هر شرایطی حزب خداوند پیروز است و حتی یک‌بار حزب شیطان پیروز نخواهد شد.

جانشین فرمانده‌ کل سپاه ادامه داد: فقط باید مواظبت کرد که چه کسی در حزب خدا و چه کسی در حزب شیطان حضور دارد. یک ظلم و اشغالگری برنامه‌ریزی‌شده و سازمان‌ یافته توسط جبهه باطل و شیاطین بزرگ در غرب، انگلیس و امریکا طراحی شد که در قلب اسلام اقداماتی انجام دهند تا برای منافع خود و خطری که از اسلام احساس می‌کردند، کاری کنند.

این هم مربوط به دین نبود مربوط به یک حزب سیاسی بود و الان علمای یهود صراحتا می‌گویند بین دین یهود و صهیونیست‌ها تفاوت وجود دارد.

فدوی تاکید کرد: آنها اشغالگری را انجام دادند و هیچ‌کس این اشغالگری را تایید نمی‌کند که همراه با جنایت هم آن را انجام دادند. در برابر اشغالگر تکلیف صریح داده شده و باید مقاومت و اقدام کرد.

تعداد اندکی هم که به مقابله پرداختند موفق نشدند تا وقتی که حضرت امام (ره) در سال 1342 نهضتی را برپا کردند که با همه نهضت‌ها متفاوت بود و از روز اول در نهضت اسلامی حضرت امام نوک حمله به صهیونیست‌ها بود برای همین بود که آنها احساس خطر کردند و امام تبعید شد.

وی در ادامه سخنان خود خاطرنشان کرد: با پیروزی انقلاب اسلامی این روال نقطه عطفی پیدا کرد که تا قبل آن وجود نداشت. اینجا دیگر ملتی بر پا خواست که با نظام انقلاب اسلامی همراه بود و همزایی را بوجود آوردند.

مبارزه با ظلم و استکبار و مقاومت در اصل دوم قانون اساسی ما هم آمد. پنج نکته‌ای که اصول دین است و ششمی نیز همین که عرض کردم، ما باید پشتیبان مظلومین بوده و با ظالمین مبارزه کنیم.

جانشین فرمانده‌کل سپاه تصریح کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی این دستور دین که مستقیما توسط امام به ما ابلاغ شده را به‌عنوان برنامه مسلم خود قرار داد و اثرات این معرفت به دلدادگان انقلاب اسلامی منتقل شد و خیلی سریع رشد پیدا کرد.

انقلاب اسلامی یعنی اسلام و در اسلام این تکالیف به‌عنوان تکالیف قطعی شناخته می‌شود و اگر آن را انجام ندهد در پیشگاه خداوند جواب خواهد داد. جبهه مقاومت در نقاط مختلف گسترش پیدا کرده است در سوریه، عراق، یمن و ... همینطور هم گسترش پیدا خواهد کرد.

فدوی گفت: وقتی این گسترش بر اساس این اصول روندشان را انجام دهند و استطاعت و قوه خودشان را زیاد کنند و بفهمند که دشمن دنبال چیست، در مقابل اقدام دشمن، اقدام پیش‌دستانه انجام می‌دهند.

در این شش‌ماه روالی را انجام دادند که قابل قبول برای مسلمانان فلسطینی نبود، عبور از مرزهایی که نباید، به‌عنوان اهانت‌کننده به مسجد الاقصی انجام دادند کشتن مردم در این شش‌ماه متفاوت شده بود و غیر از ارتش صهیونیست‌ها، شهرک‌نشینان آنها نیز مردم فلسطین را می‌کشتند. فلسطینیان بیش از 200 شهید در 6 ماه اخیر دادند و مطلع شدند برنامه جدی را برای مردم فلسطین دارند.

وی ادامه داد: برای همین اقدام پیش‌دستانه انجام دادند که اگر هم مصیبتی بر آنها وارد می‌شود لااقل با دستاورد باشد؛ سال‌های قبل اینگونه نبود و دستاوردی پیدا نمی‌کردند. اقدام پیش‌دستانه 15 مهر برای این بود که مطمئن بودند جبهه باطل و حزب شیطان پیروزی ندارد و حزب خدا غالب است. قطعا دستاوردهای تاکتیکی و عملیاتی زیادی وجود دارد که خود را نشان می‌دهد.

چند صد نفر از همه موانعی که ساخته بودند عبور کردند. حدود صد میلیارد و دویست میلیون دلار در این 40 کیلومتر مرز فلسطین هزینه کرده بودند که فروریخت. فلسطینیان تعداد زیادی از صهیونیست‌ها را اسیر گرفتند و این تصویر از ارتشی که با تصویرسازی رسانه‌ای و مجازی ابهتی پیدا کرده بود که البته در جنگ 33 روزه یک‌بار فروریخته اما این بار خیلی فرق کرد و فلسطینیان تهاجم کردند.

جانشین فرمانده‌کل سپاه با اشاره به اینکه دستاوردهای راهبردی این جنگ خیلی بیشتر از تاکتیک‌های دیگر آن است، خاطرنشان کرد: در درون صهیونیست‌ها یک تصویری ایجاد کرده بودند که اینجا امن‌ترین جا برای یهودیان است.

یک تحلیلگر اسرائیلی بعد از واقعه 15 مهر گفت یکی چیزی در ذهن‌ها رفت که ایجا جای ماندن نیست. گفته می‌شود حدود یک میلیون نفر از آن مناطق رفته‌اند، چراکه تمام کسانی که در این سرزمین هستند چند تابعیتی هستند و به فکر افتادند از جایی که آمدند به همانجا برگردند، چون امن‌تر است.

فدوی دومین شکست راهبردی اسرائیل را بهم خوردن تصویر مطلوب آنها در اذهان مردم دانست و گفت: 92 درصد مردم دنیا علیه صهیونیست‌ها راهپیمایی اعتراضی کردند.

غیر از آن در دولتمردان دنیا نیز این تصویر بهم ریخت؛ با اینکه در تلاش بودند آنها پشت صهیونیست‌ها باشند اما تاکنون بیش از 20 کشور اعتراض کرده‌اند. الان حتی دولت‌ها هم از این روند عبور کردند تا حدی که در دولت آمریکا و انگلیس هم بروز کرد و دیدیم نمایندگان مجلس و کنگره آنها چه گفتند؛ دیدیم این اقدام این‌بار اثر راهبردی بر دولت‌ها هم داشته است.

وی ادامه داد: خداوند متعال فرموده اگر شما به تکالیف کمی که بر عهده شما هست عمل کنید، مابقی با من است. نه‌اینکه نتیجه مهم نباشد بلکه خدا نتایج را مشخص می‌کند. ما باید مواظب قسمت اول یعنی تکالیفی که بر دوش ما هست باشیم؛ در همه امور خصوصاً امور سختی مثل جنگ که حتی برایش باید جان داد. هیچ‌کاری سخت‌تر از کاری نیست که بخواهید برایش جان بدهید.

جانشین فرمانده‌کل سپاه یادآور شد: از سال گذشته خبیثان عالم با ما به جنگی رفتند که زنان را در رأس آن قرار دادند که درخصوص امر حجاب شبهه درست کردند. خداوند دستورات حجاب را فرموده و دستور اوست؛ نباید با خدا به جنگ رفت، چون چنین کسی بعداً از خدا خجالت خواهد کشید.

الان جبهه مقاومت چه در فلسطین، عراق، سوریه، یمن به این روال رسیدند که به تکالیف خود عمل کنند. در این 50 روز وقایع غزه یک زن بی‌حجاب ندیدید، 15 هزار شهید که بین آنها بیش از 6 هزار کودک و 4 هزار زن شهید شدند و می‌بینید یک بچه‌ی 12 ساله مثل یک عالِم 50 ساله تفسیر قرآن می‌گوید. خداوند هم به خاطر تکلیف‌شان بهترین نتیجه را نشان‌شان می‌دهد.

فدوی گفت: یمنی‌ها هم هواپیمای آمریکا را زدند و هم کشتی زده و گرفتند و هم شهرک‌نشینان صهیونیست را زدند. ما الان بعضی از صوت‌های صهیونیست‌ها را شنیدیم که جزع و فزع می‌کنند و این خیلی روشن است در چه وضعیتی قرار دارند.

نتوانستند در این 50 روز یک تصویر نشان دهند که یک سرباز حماس را اسیر گرفته یا کشته باشند. بعد از آن نیز فیلم بازی کرده و صحنه‌سازی کردند که مثلا اسیر گرفته‌اند. این حجم تانک، خودروی زرهی و تجهیزات آنها مورد اصابت قرار گرفته؛ این یعنی قواعد قرانی که خدا مشخص کرده، خدشه‌ناپذیر است.

 

منبع: تسنیم
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها