|

۱۳ اسیر اسرائیلی تحویل صلیب سرخ شدند

صلیب سرخ بازداشت‌شدگان اسرائیلی را تحول گرفته و آن‌ها در مسیر خود به سمت گذرگاه رفح هستند.

۱۳ اسیر اسرائیلی تحویل صلیب سرخ شدند

به گزارش شبکه شرق، منابع خبری، شامگاه امروز (جمعه)، خبر دادند تعدادی از اسرای اسرائیلی به همراه نیروهای صلیب سرخ از نوار غزه در حال انتقال به گذرگاه مرزی «رفح» در جنوب نوار غزه هستند.

رادیو «اسرائیل» به نقل از منابع مصری گزارش داد: «صلیب سرخ بازداشت‌شدگان اسرائیلی را تحول گرفته و آن‌ها در مسیر خود به سمت گذرگاه رفح هستند».

رادیو اسرائیل در ادامه اضافه کرد اسرای اسرائیلی‌ای که آزادشده‌اند از گذرگاه «العوجا» از طریق گذرگاه رفح به اراضی اشغالی بازخواهند گشت.

وبگاه «والا» به نقل از یک مقام امنیتی اسراییل گزارش داد صلیب سرخ ۱۳ اسیر اسرائیلی را تحویل گرفته است.

تلویزیون اسراییل نیز همزمان خبر داد هر ۱۳ اسیر ابتدا به مقامات مصری و سپس به مقامات اسراییل تحویل داده خواهند شد.

 

گذرگاه مرزی رفح در جنوب نوار غزه

آتش‌بس چهارروزه بین اسراییل و جنبش مقاومت حماس در نوار غزه از ساعت ۷ صبح امروز (به وقت محلی) اجرایی شد.

صبح چهارشنبه، بعد از گذشت ۴۷ روز از آغاز عملیات «طوفان الاقصی» توسط جنبش مقاومت اسلامی «حماس» علیه اسراییل و شکست میدانی ارتش اشغالگران در حمله زمینی به نوار غزه، کابینه رژیم اسرائیل به پذیرش توافق آتش‌بس با میانجی‌گری‌های دولت قطر و مصر متوسل شد.

در این راستا خبرنگار شبکه «المیادین» در غزه امروز، جمعه ۲۴ نوامبر و ساعتی پس از آغاز آتش‌بس انسانی در غزه گزارش داد که با خروج جنگنده‌ها و پهپادهای مملو از موشکِ اسراییل از حریم هوایی نوار غزه، اوضاع نسبتاً آرام شده است.

خبرنگار المیادین در ادامه گزارش گفت که آوارگان فلسطینی به خیابان‌ها آمده‌اند و دیگر ساکنان هم برای مداوای مجروحان به سوی بیمارستان‌ها و برخی دیگر هم برای تشییع پیکر شهدای شب گذشته به مقابر می‌روند. 

 

 

منبع: فارس
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها