|

سیداحمد علم‌الهدی، امام جمعه مشهد:

انتقاد تند علم الهدی از خاتمی: سوره کافرون گفت‌وگوی تمدن‌ها را رد می‌کند

سیداحمد علم‌الهدی گفت: در یک دوره‌ای رئیس‌جمهوری منتخب مردم ایران شد که معنای جنگ تمدن‌ها را نفهمیده بود و از گفت‌وگوی تمدن‌ها صحبت کرد. سوره کافرون گفت‌وگوی تمدن‌ها را رد می‌کند.

انتقاد تند علم الهدی از خاتمی: سوره کافرون گفت‌وگوی تمدن‌ها را رد می‌کند

به گزارش شبکه شرق، سید احمد علم‌الهدی، امام جمعه مشهد صبح امروز اول آذرماه در افتتاحیه دوره بصیرتی جهاد تبیین سخنرانی کرد.

بخش‌های مهم سخنرانی او را در ادامه می‌خوانید:

 در یک دوره‌ای رئیس‌جمهوری منتخب مردم ایران شد که معنای جنگ تمدن‌ها را نفهمیده بود و از گفت‌وگوی تمدن‌ها صحبت کرد. البته این‌ها خائن به نظام و انقلاب نبودند و فقط در صدد اصلاح بودند، اما مشکل اصلی‌ این بود که اینان به دنبال تفاهم با استکباری بودند که با همه وجهه ابرقدرتی خود بیش از چهار دهه از اسلام سیلی خورده بود.   

 سوره کافرون گفت‌وگوی تمدن‌ها را رد می‌کند. با فرهنگ‌ها و تمدن‌های استکبار نمی‌توان هماهنگ شد و ۸ سال جریان برجام نیز این موضوع را اثبات کرد. مشکل آمریکا با ما اسلام است و راه حل مشکلات ما ارتباط با آمریکا نیست، چراکه غرب دشمن است و نمی‌توان به قرادادها و پیمان‌های غرب اعتماد کرد. 

چالشی که امروز با آمریکا داریم با چین و روسیه هم داریم. دنیا تبدیل به دهکده جهانی شده و هر قدرتی در دنیا ادعای مدیریت جهانی دارد، در حالیکه اسلام حاکمیت جهان را در اختیار قدرت نماینده خدا می‌داند و این چالش بزرگ ما با جهانخواران است.

مسئله فلسطین هم خط مقدم این تقابل است. اکنون دنیا به سمت مدیریت جهانی نماینده خدا پیش می‌رود و در این میدان ما مبارز هستیم و زمینه ظهور حضرت با کشته‌شدن و قربانی‌شدن فراهم می‌شود. 

در طول تاریخ بشر سابقه ندارد تمام ملت‌ها از شرق تا غرب عالم در برابر جریان استکبار بایستند و این گونه از اسرائیل ابراز نفرت کنند. این به برکت دیپلماسی فعال ایران محقق شد که بسیج فراگیر علیه جنایتکاران صهیونیست رقم خورد. 

هیچ گاه کشور ما در حمایت از فلسطین کوتاهی نداشته و زمان تقابل کامل و واقعی در میدان هم که فرابرسد، پای دین خواهد ماند. تاکنون همواره دشمن با ایجاد فتنه به جنگ با ما آمده است و آنچه دشمن را به عقب راند، از خودگذشتگی بسیج بود. 

دشمن تلاش دارد گسست بین‌نسلی در ایران اسلامی ایجاد کند و در مقابل، ما تابلوهای درخشانی همچون شهید حججی داریم که نشان می‌دهد همه سرمایه‌گذاری‌های فرهنگی دشمن بی‌نتیجه خواهد ماند. بر این اساس است که می‌گوییم پایگاه تبلیغی امروز ما در مدارس و دانشگاه‌هاست تا  از این گسست بین‌نسلی جلوگیری شود.

 

منبع: ايسنا
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها