|

خاطرات سال ۱۳۷۹ هاشمی‌رفسنجانی| دوم آذر

انتقاد ابراهیم رئیسی از دستگاه قضا

خاطرات سال ۱۳۷۹ هاشمی رفسنجانی روایت دست اول از سالی پرالتهاب و پرحادثه است. هاشمی‌رفسنجانی در خاطرات دوم آذر از ملاقات با ابراهیم رئیسی که آن زمان رئیس سازمان بازرسی کل کشور بوده، برخی اخبار حوزه بین‌الملل و دیدار با رئیس منطقه آزاد قشم نوشته‌‌است. متن کامل خاطرات هاشمی رفسنجانی را می‌‌خوانید.

انتقاد ابراهیم رئیسی از دستگاه قضا

در آمریکا، بن‌بست انتخابات هنوز باقی است. انتظار می‌رفت، امروز با حکم دادگاه عالی فلوریدا، مشکل فیصله پیدا کند که نشده است. دادگاه حکمی به نفع ال‌گور داد، به این صورت که آرای دست‌شمار معتبر را اعلان کرد و جمهوریخواهان با آن مخالفت کردند. گویا دادگاه هفت قاضی دارد که شش نفر آنها، طرفدار دمکرات‌ها هستند.

در فلسطین هم امروز وضع داغ‌تر شد. در شمال تل‌آویو، بمبی منفجر شدکه جمعی در حدود ۳۰ نفر زخمی و کشته شدند. منابع عربی، تعداد کشته‌ها را پنج نفر اعلان‌کردند و متقابلاً اسرائیل در غزه، پنج عرب را شهید کرد که یکی از آنها از سران فتح است.

پیش از ظهر، آقای [ابراهیم] رئیسی، رئیس [سازمان] بازرسی‌ کل‌ کشور آمد. از عدم قاطعیت قوه قضائیه در پیگیری پرونده انتخابات تهران و آقایان [عطاءالله] مهاجرانی، [وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی] و [مصطفی] تاج‌زاده، [معاون سیاسی وزارت کشور] و مسائل خرم‌آباد که [سازمان] بازرسی در مورد آنها نظر داده، انتقاد کرد و اظهار داشت‌که آقای [سیدمحمود] هاشمی‌شاهرودی، [رئیس قوه‌قضائیه]، مایل است پیگیری شود، قضات ضعیف عمل می‌کنند.گفت،گزارش بازرسان و مشاهدات خودش، نشان می‌دهد که بخش مهمی از کسانی که به آقای [سیدمحمد] خاتمی رأی داده‌اند، پشیمان‌اند و در انتخابات آینده، مشکل خواهد داشت.

عصر آقای [بهروز] بوشهری، رئیس منطقه آزاد قشم آمد.گزارشی از پیشرفت کارهای عمرانی داد و از شورای عالی مناطق آزاد و دبیرخانه، به‌خاطر تنگ‌نظری‌ها و خط‌بازی‌ها انتقادکرد وگفت، آقای خاتمی، [رئیس‌جمهور]، استعفای آقای [محمدرضا] یزدان‌پناه، [مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش] را پذیرفته؛ با اینکه نامه استعفا، جدی نبوده و در مورد خود او هم فشار و ایذا زیاد است، ولی قصد دارد بماند. آقای [محمدعلی] طیرانی، رئیس منطقه آزاد چابهار هم کناره‌گیری‌کرده است.

به اخوی محمد، [معاون اجرایی رئیس‌جمهور] گفتم که بگوید، جواب و توضیح کاملی در مورد مطالب بی‌اساسی که در مورد تصمیم ورود خودرو توسط شرکت تعاونی تولیدکنندگان [و صادرکنندگان] پسته رفسنجان منتشر می‌شود، بدهند. امشب در مسجد اعظم قم، برای هفتم فوت همشیره فاطمه، مراسم داشتیم؛ من بنا به ملاحظاتی نرفتم. خبر دادند، خوب برگزار شده است.

 

 

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها