|

مقام سازمان ملل درباره اخراج پناهندگان افغانستانی از پاکستان:

به دنبال فراهم کردن مکانی امن در داخل ایران و افغانستان هستیم

رئیس اداره اتباع و مهاجرین خارجی شهرستان تایباد گفت: مرز دوغارون هنگام خروج اتباع افغانستانی، آموزش آشنایی با خطرات مین، بهداشت و درمان و خدمات اداری به مهاجرین افغانستانی ارائه می‌دهد.

به دنبال فراهم کردن مکانی امن در داخل ایران و افغانستان هستیم

به گزارش شبکه شرق، نماینده کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان از مرز دوغارون و زیرساخت‌های این مرز بازدید کرد.

یومیکو تاکاشیما، نماینده کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان در ایران در بازدید از مرز دوغارون در خصوص آخرین وضعیت پناهندگان افغانستانی در پاکستان و برنامه‌های سازمان ملل در صورت احتمال موج جدید پناهجویان به ایران گفت سعی می‌کنیم موقعیت شان را در افغانستان حفظ کنیم و اگر این اتفاق افتاد به دنبال این هستیم که مکانی امن هم در داخل افغانستان و هم در ایران برای اینگونه افراد فراهم کنیم.

وی افزود ازجوامع بین‌المللی هم می‌خواهیم تا کمک کنند تا این معضل برطرف شود.

یکی از دلایل بازدید امروز از مرز دوغارون بررسی روند رفت و آمد شهروندان افغانستانی توسط نماینده کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان در ایران بوده است.

در این بازدید، رئیس اداره اتباع و مهاجرین خارجی شهرستان تایباد اظهار کرد: مرز دوغارون هنگام خروج اتباع افغانستانی، آموزش آشنایی با خطرات مین، بهداشت و درمان و خدمات اداری به مهاجرین افغانستانی ارائه می‌دهد.

رئیس اداره اتباع و امور مهاجرین خارجی تایباد تصریح کرد: با توجه به اینکه ایران سال‌های متمادی میزبان پناهجویان است؛ لازم است تا حمایت‌های بین المللی از ایران افزایش یاید.

نماینده کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان در ایران ادامه داد: خدمات آموزشی، درمانی و معیشتی از برنامه های اصلی کمیساریا در ایران است که توانسته با همکاری دولت این کشور به پناهندگان ارائه دهند.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها