|

امام جمعه کرج:

اگر شعار «مرگ بر آمریکا» را از ما بگیرند، نفوذ بین المللی خود را از دست می دهیم

امام جمعه کرج گفت: مرگ برآمریکا فقط شعار نیست بلکه یک خط مشی است که این شعار اقتدار ماست و اگر این شعار را از ما بگیرند نفوذ بین المللی خود را از دست می دهیم چراکه با این شعار پیوند استراتژیک با سایر کشورها پیدا کرده ایم و جبهه بزرگی به وجود آمده است.

اگر شعار «مرگ بر آمریکا» را از ما بگیرند، نفوذ بین المللی خود را از دست می دهیم

به گزارش شبکه شرق، نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج گفت: مردم ایران پای آرمان های انقلاب اسلامی ایستاده اند و  دشمنان اسلام در راهپیمایی یوم الله ۱۳ آبان از فرزندان ایران اسلامی سیلی محکم دریافت خواهند کرد.

آیت الله "سید محمد مهدی حسینی همدانی" درخطبه های نماز جمعه این هفته کرج که با شعارهای مرگ برآمریکا ، مرگ براسراییل، مرگ برمنافق و مرگ بر انگلیس نمازگزاران همراه بود، افزود: حرف دانش آموزان و مردم به رهبر معظم انقلاب همین شعارهایی است که داده می شود و بیان می کنند که اگر ایشان اذن دهند طوفان برپا می شود .

 

 

وی با اشاره به مناسبت های تاریخی۱۳ آبان از جمله تبعید حضرت امام (ره) و تسخیر لانه جاسوسی ادامه داد: بیش از ۴۰ سال است که بین ایران و آمریکا و اسراییل غاصب تقابل جدی به دلیل نفوذ قدرت و عمق راهبردی ایران اسلامی وجود دارد.

آیت الله حسینی همدانی افزود: اگرچه دشمنان با ترفند های جدید وارد عرصه می شوند و از طرف دیگر با خط فکری فاسد و خائن که در داخل کشور سم پاشی و سیاه نمایی دارد، مواجه هستیم اما جبهه انقلاب دائم در جهت روشنگری و تبیین فعال است .

وی بااشاره به فریشات روزهای اخیر رهبرمعظم انقلاب در خصوص چهره منحوس آمریکا گفت: همیشه رهبر انقلاب درخواست دارند که جوانان اهل تحلیل باشند و در همین فرمایشات اخیر بیان داشتند که اکنون میدان ، میدان غزه و اسراییل نیست بلکه میدان حق و باطل است.

امام جمعه کرج تاکید کرد: انقلاب زمینه ساز بزرگترین جریان در خنثی سازی اهداف استکبار شد و سدبزرگی در برابر دشمنان است که در موضوع وحدت جهان اسلام اقدامات موثر داشت .

آیت الله حسینی همدانی افزود: مرگ برآمریکا فقط شعار نیست بلکه یک خط مشی است که این شعار اقتدار ماست و اگر این شعار را از ما بگیرند نفوذ بین المللی خود را از دست می دهیم چراکه با این شعار پیوند استراتژیک با سایر کشورها پیدا کرده ایم و جبهه بزرگی به وجود آمده است .

نماینده ولی فقیه در استان البرز تاکید کرد: نشر و توسعه این شعار برای آمریکا خسارت بار است چنانچه دیدیم که بارها خواستند درمقاطع مختلف دست از این شعار برداریم و شاهد بودیم خواب و خاطره از حضرت امام (ره) برای دست برداشتن از این شعار گفته شد.

امام جمعه کرج یادآورشد: حضرت امام (ره) پس از اسارت گروگان های آمریکا، زنان و سیاه پوستان را به دلیل ظلم های استکبار جهانی یکطرفه آزاد کردند اما اکنون می بینیم به همین مسایل متهم می شویم .

وی گفت: حضرت امام (ره) در وصیت نامه خود فرمودند که باید مقابل استکبار محکم ایستاد چراکه طرح های خبیثانه ریختند و نقشه های براندازی و ناامیدی برای مردم ریخته شد.

نظام سلطه حربه های اقتصادی و نظامی را کنار گذاشته است

امام جمعه کرج درادامه با اشاره به ۱۴ آبان روز فرهنگ عمومی افزود: مساله فرهنگ مهم و حیاتی است .

وی بیان کرد: نظام سلطه برای تسلط برکشورها تحریم های اقتصادی و نظامی را کنار گذاشته و بر سبک زندگی ، محیط زیست و امور فرهنگی ملت ها تمرکز کرده است.

نماینده ولی فقیه دراستان البرز افزود: باید سبک زندگی را مدیریت کرد و ضعف ها را ازبین برد که در این زمینه مهندسی فرهنگی مدنظر قرارمی گیرد.

وی با طرح این سووال که آیا مهندسی فرهنگی با برنامه توسط حکومت اداره شود؟، گفت: در این زمینه باید به فرمایشات رهبر معظم انقلاب توجه کرد که ایشان در مقوله فرهنگ حکومت را مانند یک باغبان دانستند.

آیت الله حسینی همدانی یاد آورشد: ۲ سال است که شورای فرهنگ عمومی براساس برش استانی در استان البرز داریم که اقداماتی براساس بوم منطقه شده و منشا برکات بیشتری خواهد بود .

نمایندگان مجلس ارباب ، رعیتی برخورد نکنند

امام جمعه کرج درادامه با تذکری فرهنگی افزود: برخی از نمایندگان مردم درمجلس شورای اسلامی فرهنگ ارباب ، رعیتی که سالهاست از بین رفته دارند اما بدانید شما خادم ملت هستید .

وی گفت: بنابراین نباید نوع رفتار نمایندگان مجلس و مسوولان از بالا به پایین باشد وقتی مردم به ویژه یک فرهنگی مراجعه می کند نباید نسبت به درخواست او بی اهمیت باشید به ویژه اینکه رییس کمیسیون هم باشید که درشان نماینده نیست .

آیت الله حسینی همدانی تاکید کرد: باید در مقابل خواسته مردم به عنوان خادم ملت توجه داشته باشید بنابراین ریاست مجلس شورای اسلامی و دستگاه نظارتی تذکرات لازم را دراین زمینه

بدهند.

وی درادامه با تذکر فرهنگی به صدا و سیما نیز بیان کرد: اگرچه باید به مخالفان و منتقدان فرصت ابراز عقیده داد اما درکجای دنیا به معاندان و براندازان اجازه سخن داده می شود چراکه اینها به وحدت ملی فکر نمی کنند.

وی افزود: این ها در زمان خود حرف های چند قطبی و ۲ قطبی برعلیه محور مقاومت داشتند و به اندازه کافی در رسانه های زردشان مزخرفات می گویند بنابراین اجازه ندهید از بیت المال استفاده کنند.

برپایی نمایشگاه غزه ، اهدای لوح سپاس به پدر شهید روح الله عجمیان ، برگزاری سرودهای حجاب ، طوفان الاقصی ، امام زمان عج الله ، شهید عجمیان از دیگر برنامه های این هفته نماز جمعه کرج بود

 

منبع: ایرنا
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها