|

هشدار قطر نسبت به خطرات حمله زمینی اسراییل به غزه

وزیر خارجه قطر در جریان این تماس تلفنی نسبت به خطرات تشدید حمله زمینی به نوار غزه و غیرنظامیان ساکن در آن هشدار داد.

هشدار  قطر نسبت به خطرات حمله زمینی اسراییل به غزه

به گزارش شبکه شرق،  نخست‌وزیر و وزیر خارجه قطر در سخنانی نسبت به خطرات حمله زمینی اسرائیل به نوار غزه هشدار داد و خواستار ورود کمک‌های بشردوستانه و امدادی بیشتری به این منطقه تحت‌محاصره شد.

محمد بن عبد الرحمن آل ثانی، نخست‌وزیر و وزیر خارجه قطر و لومینیکا اودوبسکو، وزیر امور خارجه رومانی در تماسی تلفنی درباره تحولات فلسطین اشغالی گفت‌وگو کردند.

شبکه الجزیره در این باره اعلام کرد که دو طرف در این گفت‌وگوی تلفنی راه‌های کاهش تنش در فلسطین اشغالی را مورد بررسی قرار دادند.

وزیر خارجه قطر نیز در جریان این تماس تلفنی نسبت به خطرات تشدید حمله زمینی به نوار غزه و غیرنظامیان ساکن در آن هشدار داد.

 

خبرگزاری قنا نیز در این باره گزارش داد، وزیر خارجه قطر همچنین بر موضع قاطع قطر مبنی بر محکومیت هرگونه هدف قرار دادن غیرنظامیان و کشتار غیرنظامیان بی‌گناه به ویژه زنان و کودکان تاکید کرد و گفت که اعمال سیاست مجازات دسته‌جمعی به هر بهانه‌ای غیر قابل قبول است.

محمد بن عبد الرحمن در ادامه بر مخالفت کامل دولت قطر با بمباران بی‌رویه نوار غزه و تلاش برای کوچاندن اجباری ساکنان آن تاکید کرد.

وی همچنین بر لزوم تداوم ورود کاروان‌های امدادی و کمک‌های بشردوستانه به فلسطینی‌ها در غزه تاکید کردند و خواستار اقدام سریع جامعه جهانی به منظور اجرای تصمیم مجمع عمومی سازمان ملل مبنی بر دستیابی به آتش‌بس بشردوستانه در نوار غزه شد.

وزیر خارجه قطر در ادامه بر اهمیت هماهنگی تلاش‌های بین‌المللی و منطقه‌ای برای توقف تجاوز به غزه و تلاش برای دستیابی به صلح عادلانه و فراگیر تاکید کرد.

جنگ اسراییل در نوار غزه از آغاز عملیات طوفان الاقصی وارد بیست و دومین روز خود شده است و ارتش این رژیم شامگاه جمعه حملات زمینی خود را به نوار غزه گسترش داد، اما گروه‌های مقاومت نیز به مقابله با نفوذ زمینی دشمن پرداختند.

 

منبع: ایسنا
 

نظرسنجی

اگر در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری شرکت می‌کنید، به کدام یک از گزینه‌های تایید شده رای خواهید داد؟

اخبار مرتبط سایر رسانه ها