|

برای اولین‌بار؛

پرواز شبانه بالگرد شینوک و جابه‌جایی نیرو در یک رزمایش مهم ارتش

در روز نخست رزمایش اقتدار ۱۴۰۲ نیروی زمینی ارتش بالگردهای شینوک برای نخستین بار اقدام به پرواز شبانه و جابه‌جایی نیرو کردند.

پرواز شبانه بالگرد شینوک و جابه‌جایی نیرو در یک رزمایش مهم ارتش

به گزارش شبکه شرق، در روز نخست رزمایش اقتدار ۱۴۰۲ نیروی زمینی ارتش بالگردهای شینوک برای نخستین بار اقدام به پرواز شبانه و جابه‌جایی نیرو کردند.

هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران در مرحله پایانی رزمایش اقتدار ۱۴۰۲ نزاجا، عملیات رزم شبانه را با شرکت بالگردهای رزمی و پشتیبانی بر فراز منطقه عمومی نصرآباد برگزار کرد.

در این بخش از رزمایش، بالگردهای ۲۰۶، اقدام به پرواز و شناسایی منطقه کرده و اطلاعات را به صورت برخط به مرکز کنترل فرماندهی ارائه داده و سپس بالگردهای کبرا با پرتاب موشک‌های هوا به سطح اقدام به انهدام مواضع نیروهای مهاجم کرده و اهداف مورد نظر را با استفاده از سامانه‌های دید در شب مورد اصابت قرار دادند.

همچنین؛ در جریان مرحله نهایی روز نخست رزمایش اقتدار ۱۴۰۲ نیروی زمینی ارتش بالگردهای شینوک برای نخستین بار اقدام به پرواز شبانه و جابه‌جایی نیرو کردند.

بالگردهای ترابری سنگین هوانیروز ارتش نیز اخیراً به سامانه‌های دید در شب مجهز شده‌اند.

فرآیند تجهیز بالگردهای هوانیروز ارتش به دوربین یا سامانه‌های دید در شب در دهه ۹۰ برای اولین‌بار آغاز و تا به امروز تعداد بسیاری از انواع بالگردهای هوانیروز ارتش به این سامانه‌ها مجهز شده‌اند.

 

منبع: مهر
 

نظرسنجی

اگر در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری شرکت می‌کنید، به کدام یک از گزینه‌های تایید شده رای خواهید داد؟

اخبار مرتبط سایر رسانه ها