|

ارتش اسراییل به حالت آماده‌باش درآمد

رادیو اسراییل اعلام کرد که ارتش اسراییل ده‌ها هزار تن از سربازان ذخیره را به همراه تجهیزات گسترده به مرز با لبنان منتقل کرده است.

ارتش اسراییل به حالت آماده‌باش درآمد

به گزارش شبکه شرق، ارتش اسراییل ده‌ها هزار تن از سربازان ذخیره را در مرزهای شمالی به دلیل نگرانی از احتمال وقوع حمله‌ای از لبنان مستقر کرد.

به گزارش شبکه خبری روسیا الیوم، رادیو اسراییل اعلام کرد که ارتش اسراییل ده‌ها هزار تن از سربازان ذخیره را به همراه تجهیزات گسترده به مرز با لبنان منتقل کرده است.

یکی از وزرای کابینه اسراییل اعلام کرد: اسرائیل در وضعیت جنگ به سر می‌برد و ممکن است ارتش اسرائیل را سرگرم حملات در جنوب کرده باشند تا حمله قوی‌تری در شمال صورت گیرد. به نظر می‌رسد که این حمله یک حادثه استراتژیک برنامه‌ریزی شده باشد. این وضعیتی است که اسرائیل از چند دهه پیش شاهد آن نبوده است.

گردان‌های القسام، شاخه نظامی جنبش حماس امروز (شنبه) در واکنش به یورش‌های گسترده اخیر شهرک نشینان به مسجدالاقصی و تجاوزات اسراییل به این مسجد عملیات گسترده‌ای را با عنوان عملیات طوفان الاقصی علیه شهرک‌های غلاف غزه آغاز کرد. دیگر گروه‌های مقاومت فلسطین نیز به این عملیات پیوسته‌اند. در این عملیات نیروهای حماس توانسته‌اند ده‌ها اسراییلی را به اسارت بگیرند. آنها همچنین کنترل تعدادی از شهرک‌های غلاف غزه را در دست گرفته‌اند و در این عملیات ده‌ها اسراییلی نیز کشته و زخمی شده‌اند.

 

منبع: ایسنا
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها