|

انتقاد تند سخنگوی وزارت دفاع از دولت روحانی

سخنگوی وزارت دفاع گفت: با آغاز به کار دولت سیزدهم درهم‌آمیختگی دولت گذشته و فاصله ایجادشده بین مردم و مسئولان با کارهای جهادی و انقلابی کم شد و تیری دیگر از صد تیر فتنه‌گری دشمنان با تلاش سیدابراهیم رئیسی از بین رفت.

انتقاد تند سخنگوی وزارت دفاع از دولت روحانی

به گزارش شبکه شرق، سردار رضا طلایی نیک، سخنگوی وزارت دفاع شامگاه دوشنبه در مراسم یاد یاران شهرستان پاکدشت با اشاره به اقدامات اخیر دولت در یکپارچه‌سازی و نظم‌دهی سیاسی اظهار داشت: با آغاز به کار دولت سیزدهم درهم‌آمیختگی دولت گذشته و فاصله ایجادشده بین مردم و مسئولان با کارهای جهادی و انقلابی کم شد و تیری دیگر از صد تیر فتنه‌گری دشمنان با تلاش سیدابراهیم رئیسی از بین رفت.

وی افزود: ولایتمداری مردم پاکدشت با تقدیم کردن ۴۵۰ شهید پرافتخار در ۸ سال دفاع مقدس و تقدیم بیش از ۸۰ شهید مدافع حرم ثابت شده است.

سخنگوی وزارت دفاع و پشتیبانی در ادامه با اشاره به نقش رهبر کبیر انقلاب در وضعیت فعلی کشور گفت: امام خمینی به دفاع معنای الهی بخشید، بصیرت مردم را گسترش داد و معنای دفاع را عاشورایی و الهی کرد و برای رضای خدا از این مملکت و دین دفاع کرد و با پرورش شاگردان بزرگ در ۸ سال دفاع مقدس آن را تبدیل به یک دانشگاه کرد.

وی با بیان اینکه "اگر از تعبیر دانشگاه در ۸ سال دفاع مقدس استفاده می‌کنیم به‌واسطه رخ‌داده‌های دانش‌افزاست" تصریح کرد: فارغ‌التحصیلان برتر دانشگاه ۸ سال دفاع مقدس شهدا هستند، شهیدانی که قرآن کریم نیز فرمود "آن‌ها را مرده نپندارید بلکه شهدا زنده‌اند"، و من بازمانده باید زنده‌بودن شهدا را درک کنم.

طلایی نیک ابراز کرد: ۸ سال دفاع مقدس درب فرهنگ جهاد و شهادت را باز نگه داشت و پایانی برایش قائل نشد و در همین راستا امام خمینی(ره) شهدا را سرسلسله‌داران برخوردار از نعمت ولایت و اسلام ناب دانست که مقابل بیش از ۱۰ کشور ایستادند. در جنگ ۸ساله به‌ظاهر یک کشور مقابل ایران بود اما پشتیبانی‌های نظامی و تسلیحاتی و آموزشی و اعطای تسلیحات شیمیایی چیز دیگری را بیان می‌کرد.

سخنگوی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح اضافه کرد: در طول ۸ سال جنگ، شوروی سابق ۵۰ درصد تسلیحات صدام را تأمین کرد، اعراب در منطقه دولت‌های مرتجع ۸۰ میلیارد دلار، فرانسه ۲۰ درصد، ایتالیا مین‌های ضدنفر و سوئیس آموزش‌های تسلیحاتی در اختیار صدام گذاشت، وضعیت نابرابری نظامی و تجهیزاتی بین ایران و عراق بسیار بود. دشمن به‌دنبال متزلزل کردن نظام جمهوری اسلامی ایران بود تا مبادا ایران تبدیل به الگوی کشورهای آزادی‌خواه منطقه شود.

وی با اشاره به جایگاه شهدا و حمایت‌های مردم از انقلاب اسلامی یادآور شد: ۴۰ درصد شهدا از کارکنان و ۶۰ درصد از مردم بودند، این نشانه مردمی بودن انقلاب است که چگونه این انقلاب بر مبنای الهی و رشد اسلام مقابل زور و استکبار می‌ایستد.

وی با توجه به توطئه‌های دشمنان از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: تاکنون بیش از یک‌صد توطئه و بحران در سال‌های گذشته شکل گرفت، وقتی ملت در صحنه تبعیت از رهبری را نشان دادند بحران‌ها و فتنه‌ها جمع شد. خود دشمنان بر این اصل اذعان دارند که اکنون در منطقه خاورمیانه هیچ معادله‌ای قابل تنظیم نیست مگر ایران اسلامی در آن حضور داشته باشد.

طلایی نیک با یادآوری تحولات جهان و رشد افول کشورهای استکباری تصریح کرد: سرعت تحولات و روند تحولات قرن ۲۱ رو به افول و سقوط غرب و بالا آمدن شرق است، در این تحولات چند قدرت نوظهور شکل گرفته و این قابلیت قدرت جهانی را به‌سمت ایران کشانده است. کم‌کاری‌هایی در حوزه اقتصادی و معیشتی از گذشته وجود داشته است و تحریم‌ها نیز ایران اسلامی را آزار می‌دهد اما ملت ایران تمرین تحریم‌های ۴۵ساله را در کارنامه انقلابی خود دارد. رئیس‌جمهور مواضع محکم را با نشان دادن قرآن در سازمان ملل بیان می‌کند.

سخنگوی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در پایان خاطرنشان کرد: ۴ مزدور خودفروخته قرآن‌سوزی راه می‌اندازند و کشورهای غربی سکوت می‌کنند اما این قرآن‌سوزی‌ها راه نجات اسرائیل نیست زیرا صهیونیسم از درون در حال فروپاشی و بحران‌های شدید است و این به‌برکت خون شهداست.

 

منبع: تسنیم
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها