|

عدم موافقت آمریکا با درخواست معافیت از محدودیت تردد مقامات ایرانی برای سفر به واشنگتن

وزیر خارجه آمریکا در جریان سفر به آمریکا درخواست معافیت از محدودیت تردد مقامات ایرانی برای سفر به واشنگتن و بازدید از دفتر حافظ منافع ایران در واشنگتن را داشته که با ان موافقت نشده است.

عدم موافقت آمریکا با درخواست معافیت از محدودیت تردد مقامات ایرانی برای سفر به واشنگتن

به گزارش شبکه شرق، حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه آمریکا در جریان سفر به آمریکا درخواست معافیت از محدودیت تردد مقامات ایرانی برای سفر به واشنگتن و بازدید از دفتر حافظ منافع ایران در واشنگتن  را داشته که با ان موافقت نشده است.

 اگر با درخواست وزیرخارجه ایران برای سفر به پایتخت آمریکا موافقت شده بود، این اولین سفر یک دیپلمات ارشد ایرانی در 14 سال گذشته به واشنگتن بود.

سفارت ایران در واشنگتن از سال 1980 فعال نبوده است. جمهوری اسلامی ایران یک نمایندگی دائمی در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک و یک دفتر حافظ منافع در سفارت پاکستان در واشنگتن دارد.

امواج مدیا همچنین ادعا کرد: امیرعبداللهیان از زمان تصدی ‌پست وزیر خارجه ، چشم به سفر به واشنگتن داشته است.

Amwaj.media در ادامه گزارش خود مدعی شد: دفتر  حافظ منافع ایران بزرگترین مأموریت ایران [در ایالات متحده] است و سال‌هاست که به یک مقام رسمی اجازه بازدید از آن دفتر داده نشده است. انگیزه امیرعبداللهیان این بود که از نزدیک در جریان تحولات جاری در این بخش قرار بگیرد.

دفتر حافظ منافع ایران در واشنگتن کارهای کنسولی ایرانیان را انجام داده و تحت پرچم پاکستان به عنوان حافظ منافع ایران فعال است.

 

منبع: جماران
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها