|

آخرین وضعیت پرونده فروغ سمیع‌نیا در گفت‌وگوی «شبکه شرق» با مادر او؛

گفته بودند وثیقه بیاورید برای آزادی ولی دیروز گفتند یک هفته دیگر هم باید بماند/ فروغ سمیع‌نیا، زهرا دادرس و سارا جهانی هنوز در بازداشت‌اند

مادر یکی از فعالان حقوق زنان گیلان از عدم آزادی او به رغم وعده قبلی مقامات قضائی و تامین وثیقه مورد نیاز خبر داد و تاکید کرد که گفته‌اند دست کم یک هفته آینده باید آنان در بازداشت بمانند.

گفته بودند وثیقه بیاورید برای آزادی ولی دیروز گفتند یک هفته دیگر هم باید بماند/ فروغ سمیع‌نیا، زهرا دادرس و سارا جهانی هنوز در بازداشت‌اند

کبری احمدی‌زاده، مادر فروغ سمیع‌نیا، فعال اجتماعی و حقوق زنان گیلانی در گفت‌وگو با «شبکه شرق» با اشاره به آخرین وضعیت فرزند خود اظهار کرد: «به ما گفته بودند که وثیقه مورد نیاز را تامین کنید تا فروغ سمیع نیا آزاد شود ولی دیروز که مراجعه کردیم برای آزادی، گفتند فعلا آزاد نمی‌شود و ما یک هفته دیگر با او کار داریم.»

او ادامه داد: «به من نگفتند که منظورشان از اینکه با او کار دارند چیست ولی گفتند یک هفته دیگر باید در بازداشت بماند. گفتند علاوه بر فروغ، زهرا دادرس و سارا جهانی هم یک هفته دیگر آزاد می‌شوند. دلیل این موضوع را نمی‌دانیم، از اتهاماتشان هم چیزی به ما نگفتند.»

مادر فروغ سمیع نیا همچنین متذکر شد: «دیروز وقتی گفتند که آزاد نمی‌شود، درخواست کردم تا حداقل اجازه ملاقات با او را به ما بدهند. بازپرس گفت برو زندان، بگو با من تماس بگیرند، می‌گویم بگذارند ملاقات کنی ولی وقتی به زندان رفتم، گفتند امکان تماس تلفنی نیست و بازپرس پرونده باید نامه مکتوب برای ملاقات به ما بدهد. در نهایت دیروز امکان ملاقات فروغ سمیع نیا را نداشتم ولی لباس‌های گرمی که برایش برده بودم را از ما تحویل گرفتند تا به او در زندان بدهند. امروز اما فروغ را در زندان ملاقات کردم، او هم خبری از زمان آزادی‌اش نداشت.»

 

نظرسنجی

لاجوردی، نماینده مجلس گفته: «تا ۳ سال آینده با قانونی که تصویب کردیم، جامعه در با حجاب شدن تغییر چشمگیری می‌کند.» آیا قانون «عفاف و حجاب» می‌تواند به رعایت حجاب منجر شود؟