|

امام جمعه اصفهان: آنچه مردم می‌خواهند این است که از نظر ولی فقیه در مصوبات و لوایح استفاده شود

امام جمعه موقت اصفهان گفت: گناه علنی جرم است، لایحه‌ها باید بعد از مجلس به شورای نگهبان برود و در حال حاضر برای قضاوت در خصوص لایحه حجاب و عفاف زود است، اما آن چه که مردم می‌خواهند این است که از نظر ولی فقیه در مصوبات و لوایح استفاده شود.

امام جمعه اصفهان: آنچه مردم می‌خواهند این است که از نظر ولی فقیه در مصوبات و لوایح استفاده شود

به گزارش شبکه شرق، حجت‌الاسلام میردامادی گفت: دشمنان به وسیله نفوذی‌های خود در داخل کشور، با سنگ‌اندازی پیش پای سرمایه‌داران برای سرمایه‌گذاری در تولید، آن‌ها را از این کار منصرف می‌کنند.

امام جمعه موقت اصفهان گفت: همانطور که مقام معظم رهبری به سفرای ایران دستور دادند که شما نماینده یک ملت در کشورهای خارجی هستید، هر حاجی ایرانی هم سفیر مردم ایران در جهان اسلام است.

 

حجت‌الاسلام سیدمجتبی میردامادی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اصفهان گفت: هیچ‌کسی جز خداوند شفیع نیست، اما خداوند شفاعت و ولایت را به اذن خود و طبق آیات قرآن به انسان‌ها واگذار می‌کند و قاعده ولایت فقیه نیز در ادامه همین مسئله است.

 

وی با بیان اینکه حجاب جز تأکیدات اسلام است، افزود: گناه علنی جرم است، لایحه‌ها باید بعد از مجلس به شورای نگهبان برود و در حال حاضر برای قضاوت در خصوص لایحه حجاب و عفاف زود است، اما آن چه که مردم می‌خواهند این است که از نظر ولی فقیه در مصوبات و لوایح استفاده شود.

 

امام جمعه موقت اصفهان ادامه داد: بر قوه قضائیه و شورای نگهبان واجب است که از نظر ولی فقیه در آن خصوص استفاده کنند، آرامش، تسامح و مصلحت‌اندیشی در برخی مسائل جایز بوده و در مواردی جایز نیست.

 

وی گفت: نمایش دادن خشونت در رسانه‌ها و صداوسیما که جوانان را به خشونت بکشاند، جایز نیست، این که خواست مردم نمایش برخی برنامه‌ها است، دلیل کافی برای انتشار آن از رسانه‌ها نیست، چرا که باید به مصلحت آن‌ها هم توجه شود.

 

وی افزود: با وجود روایات و آیات واضحی که در خصوص ربا وجود دارد باید تکلیف خود را بدانیم، سرمایه‌داران باید ثروت خود را در مسیر تولید و پیشرفت اقتصاد کشور به‌کار گیرند. دشمن سرمایه‌داران را به رباخواری تشویق و تولید را تضعیف می‌کنند.

 

میردامادی گفت: دشمنان به وسیله نفوذی‌های خود در داخل کشور، با سنگ‌اندازی پیش پای سرمایه‌داران برای سرمایه‌گذاری در تولید، آن‌ها را از این کار منصرف می‌کنند.

 

منبع: مهر