|

عربستان پسر نماینده سابق حماس را آزاد کرد

پس از آزادی نماینده سابق جنبش حماس در عربستان توسط مقامات ریاض، رئیس کمیته بازداشت‌شدگان فلسطینی و اردنی در این کشور امروز (چهارشنبه) از آزادی پسر نماینده حماس خبر داد.

عربستان پسر نماینده سابق حماس را آزاد کرد

به گزارش شبکه شرق، پس از آزادی نماینده سابق جنبش حماس در عربستان توسط مقامات ریاض، رئیس کمیته بازداشت‌شدگان فلسطینی و اردنی در این کشور امروز (چهارشنبه) از آزادی پسر نماینده حماس خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فلسطینی سما، «خضر المشایخ» رئیس کمیته بازداشت شدگان فلسطینی و اردنی در عربستان در این باره اعلام کرد: مقامات عربستان سعودی هانی الخضری، پسر محمد الخضری، نماینده سابق حماس در این کشور را آزاد کردند.

وی افزود که هانی الخضری راهی اردن شده است.

«هانی الخضری» پسر ارشد «محمد الخضری» مدرس دانشگاه «ام القری» مکه مکرمه بود.

محمد الخضری به مدت دو دهه، مسوولیت مدیریت روابط بین حماس و عربستان سعودی را برعهده و مناصب بلندپایه ای را در این جنبش به عهده داشت.

مقامات عربستان او را به همراه پسرش «هانی» در ۴ آوریل ۲۰۱۹ به عنوان بخشی از یک کمپین گسترده بازداشت فلسطینی‌ها و اردنی های مقیم عربستان سعودی بازداشت کردند. سعودی‌ها حکم زندان او را از ۱۵ سال به ۶ سال کاهش دادند و سپس نیز نیمی از این مدت را به دلیل وضعیت سلامتی وی تعلیق کردند و در نهایت وی اکتبر ۲۰۲۲ آزاد و راهی اردن شد.

 

منبع: ایرنا
 
  • «شرق» از نشست فصلی شورای حکام و کنفرانس خبری رافائل گروسی در مورد حل چالش‌ها با تهران گزارش می‌دهد
  • «شرق» در گفت‌وگو با کارشناسان، تداوم تنش در مناسبات آذربایجان-ایران و دلایل تنش‌زایی‌های همسایه را بررسی می‌کند
  • گزارشی از رونمایی موشک هایپرسونیک با برد ۱۴۰۰ کیلومتری در حضور رئیس‌جمهوری و بازخوانی بازخوردهای جهانی آن