|

دبیر جبهه اصلاحات در گفت‌‍وگو با «شبکه شرق»:

دوره هیات رئیسه جبهه اصلاحات بعد از عید پایان می‌یابد/ دوره ۱۵ عضو حقیقی جبهه اصلاحات رو به اتمام است

دبیر جبهه اصلاحات اخبار منتشر شده مبنی بر پایان دوره هیات رئیسه این جبهه را رد و تاکید کرد که براساس آیین نامه، دوره هیات رئیسه یکساله است، بنابراین پس از نوروز ۱۴۰۲ دوره اعضا هیات رئیسه جبهه اصلاحات پایان خواهد یافت.

دوره هیات رئیسه جبهه اصلاحات بعد از عید پایان می‌یابد/ دوره ۱۵ عضو حقیقی جبهه اصلاحات رو به اتمام است

علی باقری، فعال سیاسی اصلاح‌طلب در گفت‌وگو با «شبکه شرق» با اشاره به اخبار منتشر شده درباره پایان دوره بهزاد نبوی، رئیس و دیگر اعضا جبهه اصلاحات اظهار کرد: «ملاک فعالیت در جبهه اصلاحات، آیین نامه تهیه و به تصویب رسیده است. براساس این آیین نامه، دوره هیات رئیسه جبهه اصلاحات، یکساله است. هیات رئیسه سال گذشته در روزهای پس از عید نوروز انتخاب شد بنابراین دوره هیات رئیسه پس از عید پایان خواهد یافت.»

او درباره دیگر اعضای جبهه اصلاحات نیز بیان کرد: «براساس آیین نامه جبهه اصلاحات، اعضا حقیقی این جبهه برای مدت ۲ سال انتخاب می‌شوند. این دوره ۲ ساله ۱۵ عضو حقیقی پیش از نوروز پایان خواهد یافت بنابراین آنچه رو به اتمام است، دوره اعضا حقیقی جبهه اصلاحات است.»

دبیر جبهه اصلاحات تصریح کرد: «در حال تدارک مقدمات لازم برای انتخاب اعضای جدید جبهه اصلاحات تا پیش از پایان سال هستیم و قطعا این اتفاق هم خواهد افتاد و اعضای جدید جبهه اصلاحات انتخاب و معرفی خواهند شد. پس از انتخاب اعضا حقیقی جبهه نیز فرآیند انتخاب هیات رئیسه انجام خواهد شد.»

باقری افزود: «این احتمال وجود دارد که تا پیش از پایان سال، هیات رئیسه جدید هم معرفی شوند اما حتی اگر این اتفاق هم رخ ندهد، تا پایان دوره هیات رئیسه فعلی همچنان فرصت باقیست.»

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب همچنین برخی اخبار منتشر شده مبنی بر تعطیلی جبهه اصلاحات تا انتخاب اعضا جدید را رد و تاکید کرد: «شما یک شرکت را در نظر بگیرید. با پایان دوره هیات مدیره فعلی، شرکت تعطیل نمی‌شود بلکه اعضا به فعالیت خود ادامه می‌دهند تا هیات مدیره جدید انتخاب شوند. با این حال در جبهه اصلاحات، پیش از پایان دوره هیات رئیسه و اعضا حقیقی، فرآیند انتخاب اعضا جدید طی خواهد شد.»

 
  • «شرق» از نشست فصلی شورای حکام و کنفرانس خبری رافائل گروسی در مورد حل چالش‌ها با تهران گزارش می‌دهد