|

کنعانی: رعنا رحیم‌پور می‌تواند به ایران برگردد

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: هیچ شهروندی برای سفر و بازگشت به ایران با ممنوعیت مواجه نیست.

کنعانی: رعنا رحیم‌پور می‌تواند به ایران برگردد

به گزارش شبکه شرق، سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: هر فردی که علاقه‌مند به سفر به ایران است این تسهیلات برایش فراهم است مگر آن‌هایی که جرمی در ارتباط با ایران مرتکب شده باشند که باید پاسخگوی جرم خود باشند. هیچ شهروندی برای سفر و بازگشت به ایران با ممنوعیت مواجه نیست.

هفته گذشته فایل صوتی از تماس تلفنی از رعنا رحیم‌پور مجری شبکه BBC با مادرش منتشر شد که در آن به افشای برنامه شبکه ایران اینترنشنال برای تجزیه ایران و همچنین دستورکار این شبکه برای گفت‌وگو با رهبران احزاب و گروهک‌های جدایی‌طلب می‌پرداخت. 

بعد از آنکه اصالت این فایل صوتی از سوی خانم رحیم‌پور تأیید شد، شبکه اینترنشنال در گزارشی به بی بی‌سی و خبرنگار‌ان آن تاخت و آنها را تلویحاً عمال نظام معرفی کرد! هجمه‌ها علیه مجری بی‌بی‌سی تاحدی بود که صفحه اینستاگرام و توئیتر خود را پاک کرد و از کار خبرنگاری اعلام کناره‌گیری کرد. 

با توجه به وابستگی مالی شبکه اینترنشنال به دستگاه اطلاعاتی سعودی و ماجرای قتل جمال خاشقچی که به یکی از دلایل آن فاش کردن منبع مالی شبکه ایران اینترنشنال بوده، حذف فیزیکی و یا هر اتفاقی برای رعنا رحیم‌پور از سوی پشت پرده این شبکه محتمل است.

 

منبع: تسنیم