|
کدخبر: 850551

«بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر اسبق اسراییل:

نخست وزیر بشوم با ریاض توافق می‌کنم

نخست وزیر اسبق اسراییل گفت: اگر به نخست وزیری این رژیم بازگردد قضد دارد با عربستان سعودی و چند کشور عربی دیگر به توافق صلح کامل برسد.

نخست وزیر اسبق رژیم صهیونیستی روز دوشنبه در سخنانی ضمن تشکر و قدردانی از ولیعهد سعودی گفت اگر به نخست وزیری این رژیم بازگردد قضد دارد با عربستان سعودی و چند کشور عربی دیگر به توافق صلح کامل برسد.

«بنیامین نتانیاهو» نخست اسبق رژیم صهیونیستی و رهبر احزاب مخالف کابینه در کنست روز دوشنبه در سخنانی از «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی تشکر و قدردانی کرد.

نتانیاهو گفت: «من از محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی به دلیل نقش وی در تحقق چهار پیمان تاریخی آبراهام قدردانی می‌کنم».

نخست وزیر اسبق رژیم صهیونیستی که این سخنان را پیش از سفر «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا به سرزمین‌های اشغالی مطرح می‌کرد، افزود: «اگر به رهبری اسرائیل بازگردم قصد دارم با عربستان سعودی و دیگر کشورهای عربی به توافق‌های صلح کامل برسم».

این در حالی است که امروز «شمعون آران» روزنامه نگار و تحلیلگر امور سیاسی در تلویزیون رژیم موقت صهیونیستی از فرود یک هواپیمای خصوصی اسرائیلی به عربستان سعودی سفر کرده است.

شبکه خبری المیادین به نقل از آران گزارش داد، این هواپیما متعلق به سازمان جاسوسی موساد بوده که بعد از ظهر امروز دوشنبه در ریاض فرود آمده است.

وی خبر داد که موساد از این هواپیما در گذشته استفاده می‌کرده است و ظاهرا ورود آن به عربستان، مقدمه سفر جو بایدن رئیس جمهور آمریکا به منطقه است.

بایدن قرار است در این دور، به عربستان هم سفر کرد. وی پیش از این مدعی شد که در جریان سفر به ریاض، مسئله حقوق بشر در دستور کارش قرار دارد.