|

بدتر از طرح جنجالی صیانت؛ طرح اینترنتی که دولت رئیسی ۲ سال پیش اجرا کرد/ ویدئو

طرح جنجالی صیانت در حالی به دستورکار مجلس بازگشته که دولت ابراهیم رئیسی، از دو سال پیش عملا این طرح را کلید زده است.

بدتر از طرح جنجالی صیانت؛ طرح اینترنتی که دولت رئیسی ۲ سال پیش اجرا کرد/ ویدئو

به گزارش شبکه شرق، طرح جنجالی صیانت به دستور کار مجلس بازگشته است؛ این در حالی است که دولت ابراهیم رئیسی، از دو سال پیش، عملا این طرح را کلید زده است.

طرح صیانت با محتوای محدودکننده برای استفاده از اینترنت، دو سال قبل، در مجلس مطرح و سپس به کمیسیون ویژه رفت، اما در نهایت به صورت ناتمام باقی ماند.

یک نماینده مجلس گفت بازگشت طرح صیانت از فضای مجازی برای بررسی در صحن مجلس، غیرممکن است.

غلامرضا نوری قزلجه، نماینده مجلس در مورد بازگشت طرح صیانت فضای مجازی برای بررسی در صحن مجلس گفت: در دستور روزانه مجلس چنین دستوری نبود. ظاهر در دستور هفتگی بارگذاری شده بود و معتقدم که نمی‌تواند مطرح و بارگذاری شود، چون کمیسیون مشترک طرح صیانت آخرین جلسه اش بیش از دو سال قبل بود که تصمیم آن مورد اعتراض بنده در صحن مجلس قرار گرفت و برگشت و معاونت قوانین مجلس هم خلاف آئین نامه‌ای بودن آن جلسه را تایید کرد و موضوع منتفی شد و بعد از آن هیچ جلسه‌ی رسمی برای آن کمیسیون برگزار نشد.

رئیس فراکسیون مستقلین مجلس اظهار کرد: دو ابهام در اینجا وجود دارد. اینکه آیا آن کمیسیون پابرجا است و کمیسیون ویژه که ماموریت دارد آیا بعد از چند سال همچنان پابرجا است؟ که این ابهام دارد. از لحاظ آئین نامه‌ای آن کمسییون مطابق آیین‌نامه داخلی خودش باید اداره شود. یکی از مفاد مهم آئین نامه داخلی این بود که هر جلسه رسمی کمیسیون مشترک طرح صیانت باید پخش مستقیم و بصورت آنلاین می‌شد. در تارنمای مجلس شورای اسلامی از دو سال پیش هیچ جلسه رسمی این کمیسیون برگزار نکرده است که جلسه به حد نصاب رسیده باشد و جلسه رسمیت داشته باشد و مطابق آئین نامه اداره شده باشد. در نتیجه هیچ تصمیمی نمی‌توانسته گرفته شده باشد که برای صحن و رای گیری و مدت زمان آزمایشی باشد.

او افزود: در واقع طرح صیانت هیچ گونه مراحل قانونی و آیین‌نامه‌ای لازم را در کمیسیون مربوطه طی نکرده تا امروز در صحن مجلس مطرح شود. در صورت در دستور قرار گرفتن قابل طرح نیست و منتفی است. مگر اینکه جلسه رسمی فردا بگذارند و در دستور بیاورند و این یکی دوروزه کاری کنند. با شرایط فعلی هیچ مسیری قانونی برای آن طی نشده است که تصمیمی گرفته شود و به صحن بیاید.

منبع: انتخاب
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها