|

واکنش ایران و جوان به گزارش «BBC» درباره جزئیات مرگ «نیکا شاکرمی»

روزنامه ایران و جوان به گزارش «بی‌بی‌سی» درباره جزئیات مرگ «نیکا شاکرمی» واکنش نشان دادند.

واکنش ایران و جوان به گزارش «BBC» درباره جزئیات مرگ «نیکا شاکرمی»

به گزارش شبکه شرق، روزنامه ایران نوشت: «گزارش اخیر «بی‌بی‌سی» جهانی در ارتباط با «نیکا شاکرمی» که با سندسازی همراه بود، عملاً اقدام رسانه رسمی انگلیس علیه امنیت روانی مردم ایران است.»

روزنامه ایران به گزارش «بی‌بی‌سی» درباره مرگ نیکا شاکرمی واکنش نشان داد.

روزنامه ایران نوشت: «گزارش اخیر بی‌بی‌سی جهانی در ارتباط با نیکا شاکرمی که با سندسازی همراه بود، عملاً اقدام رسانه رسمی انگلیس علیه امنیت روانی مردم ایران است. بی‌بی‌سی جهانی با این گزارش پر از گاف‌‌های متناقض، تشویش اذهان عمومی جامعه ایرانی را دنبال کرد. از این‌رو ضروری است وزارت امور خارجه با شکایت علیه رسانه رسمی انگلیس یا احضار سفیر این کشور، نسبت به این اقدام واکنش نشان دهد. این در حالی است که بخش فارسی بی‌بی‌سی نیز ناخواسته اعتراف کرده اسناد منتشر شده توسط بی بی سی که مبنای گزارش اخیر قرار گرفته، توسط این رسانه بازسازی(ساخته) شده است!

در حوادث 1401 نیز بی‌بی‌سی فارسی همراه با اینترنشنال، با تولید اخبار دروغ، وظیفه عملیات رسانه‌ای جریان آشوب را بر عهده گرفته بود.»

واکنش روزنامه جوان به گزارش «بی‌بی‌سی» درباره «نیکا شاکرمی»

روزنامه جوان مستند «بی‌بی‌سی» درباره جزئیات مرگ نیکا شاکرمی را جعلی دانست.

روزنامه جوان نوشت: «در مورد ادعایی که بی‌بی‌سی در مورد نیکا شاکرمی مطرح کرده‌است؛ نکته اول و قابل‌توجه فشار زیاد شبکه‌های اجتماعی به خصوص توییتر روی پیدا کردن تناقضات و پیدا کردن شواهد دستکاری اطلاعات است. این ریزبینی و تیزبینی که در رسانه‌های اجتماعی وجود دارد، کار را برای رسانه‌هایی نظیر بی‌بی‌سی سخت کرده‌است. در همین دو ماه گذشته شاهد بودید که از طرف کاخ باکینگهام (کاخ سلطنتی انگلیس) عکسی از سوی عروس خاندان سلطنتی منتشر شد که گروه‌های راستی آزمایی بخش‌هایی از عکس را که توسط برنامه‌های ادیت عکس دستکاری و جعل شده‌بود، شناسایی کردند.»

این روزنامه افزوده است: «پس رسانه‌های اجتماعی امروز حتی خاندان سلطنتی انگلیس را زیر ذره بین می‌برند و از عکس‌ها و اطلاعات آن‌ها موارد خلاف واقع را شناسایی می‌کنند. این انسان رسانه‌ها و تیزبینی آن‌ها می‌تواند نشانه‌ای باشد برای کسانی که دنبال حق هستند. در قضیه نیکا شاکرمی هم مجموعه تناقضات تصویری نشان می‌دهد که ما با یک تحریف و جعل در مورد این خبر منتشر شده مواجه هستیم.»

منبع: ایران
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها