|

رئیس دیوان عالی کشور:

فرمایشات اخیر رهبری درباره حجاب فصل‌الخطاب است

رئیس دیوان عالی کشور با اشاره به خطبه‌های نماز عید فطر رهبری گفت: فرمایشات اخیر رهبر انقلاب در مورد موضوع عفاف و حجاب، حرمت‌شکنی در ماه مبارک رمضان و روزه‌خواری فصل‌الخطاب است.

فرمایشات اخیر رهبری درباره حجاب فصل‌الخطاب است

به گزارش شبکه شرق، رئیس دیوان عالی کشور گفت: فرمایشات اخیر رهبر انقلاب در مورد موضوع عفاف و حجاب، حرمت‌شکنی در ماه مبارک رمضان و روزه‌خواری، فصل‌الخطاب است.

حجت‌الاسلام محمدجعفر منتظری، رئیس دیوان عالی کشور در جلسه شورای معاونین، با بیان روایتی از امیرالمومنین علی(ع) مبنی بر اینکه قِوامُ الشَّریعَةِ الأمرُ بِالمَعروفِ، و النَّهیُ عَنِ المُنکَرِ، و إقامَةُ الحُدودِ، به فرمایشات رهبری در دیدار مسئولین با ایشان در ماه مبارک رمضان پرداخت و عنوان کرد: فرمایشات اخیر رهبر انقلاب در مورد موضوع عفاف و حجاب، حرمت‌شکنی در ماه مبارک رمضان و روزه‌خواری فصل‌الخطاب است.

 رئیس دیوان عالی کشور با اشاره به خطبه‌های نماز عید فطر رهبری افزود: مسئولین ذی‌ربط با عنایت به مطالبه جدی مردم مؤمن و متدین ایران اسلامی باید به وظایف و تکالیف شرعی و قانونی خود عمل کنند و در این زمینه نباید از توطئه‌های دشمنان خارجی و عناصر خائن داخلی در عرصه‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی غفلت کرد.

او اظهار داشت: در سال جدید باید موانع موجود در جهت تکریم ارباب رجوع، خدمت صادقانه و بی‌منت به مردم و اصحاب پرونده هر چه سریع‌تر رفع شود و برنامه تحولی دیوان عالی کشور با قدرت هر چه تمام اجر ایی شود که در این زمینه ارزیابی عملکرد سال گذشته و احصای نقاط ضعف و قوت و شناسایی آسیب‌ها حائز اهمیت است.

منتظری با اشاره به برخی از برنامه‌های دیوان عالی کشور در سال ۱۴۰۳ تصریح کرد: به امید خدا با اصلاح برخی مواد قانون آیین دادرسی کیفری در مجلس شورای اسلامی میزان ورودی پرونده‌ها به دیوان عالی کشور کاهش می‌یابد که در نتیجه آن، شاهد افزایش کیفیت کار شعب و نظارت مستمر و برنامه ریزی شده بر محاکم خواهیم بود.

رئیس دیوان عالی کشور ادامه داد: عمل به منویات رهبر معظم انقلاب در حوزه تحول قضایی، کاهش اطاله دادرسی، ساماندهی درخواست‌های اعاده دادرسی، بحث نظارت بر محاکم و تحقق شعار سال، اولویت کاری ما در سال جدید خواهد بود.

او با تاکید بر اولویت رسیدگی به پرونده‌های اقتصادی در جهت تحقق شعار سال خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی جهت نظارت ویژه بر پرونده‌های اقتصادی با روسای دادگستری‌های سراسر کشور و شعب دادگاه‌ها، در دستورکار معاونت نظارت دیوان عالی کشور قرار دارد.

رئیس دیوان عالی کشور در پایان بر شناسایی نقاط ضعف و قوت عملکرد سال ۱۴۰۲ دیوان عالی کشور تاکید و تصریح کرد: برنامه‌های عملیاتی سال ۱۴۰۳ با جدیت هرچه تمام در سال جدید اجرایی خواهد شد.

منبع: ايسنا
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها