|

جانشین فرمانده انتظامی کشور:

اجرای طرح نور «حجاب» در سواحل مازندران/ ۷ هزار نیروی پلیس برای کنترل سواحل در شمال کشور مستقر می‌شوند

جانشین فرمانده انتظامی کشور از اجرای طرح نور «حجاب» در سواحل شمالی خبر داد و اعلام کرد: «مسافران چه زن و چه مرد، در سواحل، باید به قانون احترام بگذارند؛ کسی که هنجارهای قانونی مثل حجاب را رعایت نکند، جرم او مشهود است؛ وظیفه انتظامی این است که این مساله را مدیریت کند.»

اجرای طرح نور «حجاب» در سواحل مازندران/ ۷ هزار نیروی پلیس برای کنترل سواحل در شمال کشور مستقر می‌شوند

به گزارش شبکه شرق، جانشین فرمانده انتظامی کشور گفت: هفت هزار نفر نیروی انتظامی به صورت مستقیم در استان‌های شمالی برای کنترل سواحل و تفرجگاه‌ها و ایجاد نظم در سواحل شمال کشور مستقر می‌شوند.

قاسم رضایی، جانشین فرمانده انتظامی کشور در بازدید از ساحل «فرح‌آباد» ساری از برخورد با هرگونه هنجارشکنی در سواحل برابر با قانون خبر داد و اعلام کرد: آغاز فصل گرما را در پیش داریم؛ یکی از تفرجگاه‌های مردم، سواحل است.

او افزود: طبق گزارشی که به ما داده‌اند، هفت هزار نفر نیروی انتظامی به صورت مستقیم در استان‌های شمالی برای کنترل سواحل و تفرجگاه‌ها  و ایجاد نظم در سواحل شمال کشور مستقر می‌شوند.

سردار رضایی تصریح کرد: نظارت در سواحل مازندران، برای ایجاد امنیت اجتماعی  و ایجاد آرامش برای همه مردم و مسافران انجام می‌شود.

جانشین فرمانده انتظامی کشور تاکید  کرد: مسافران چه زن و چه مرد، در سواحل، باید به قانون احترام بگذارند؛ کسی که هنجارهای قانونی مثل حجاب را رعایت نکند، جرم او مشهود است؛ وظیفه انتظامی این است که این مساله را مدیریت کند.

جانشین فرمانده انتظامی کشور افزود: تاکنون گزارشی مبنی بر عدم تمکین به قانون از سوی مسافران نداشتیم و عمدتا به قانون تمکین کردند.

جانشین فرمانده انتظامی کشور در ادامه تاکید کرد: وضع قانون سختگیرانه برای پیشگیری از وقوع جرم یکی از برنامه‌هاست و لازم است همه افراد قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند.

طرح نور «حجاب و عفاف» در سواحل مازندران اجرا می‌شود

فرمانده انتظامی مازندران با اشاره به برقراری چتر امنیتی کامل بر سواحل و تفرجگاه های استان گفت: طرح نور در سواحل استان اجرا می شود.

سردار حسن مفخمی، فرمانده انتظامی مازندران در اولین جلسه ساماندهی سواحل و تفرجگاه‌های استان مازندران در قالب اجرای طرح نور، ضمن تقدیر و تشکر از همکاری همه ارگان‌ها و توجه ویژه استاندار به اجرای طرح نور و برقراری امنیت مطلوب در سواحل و تفرجگاه‌های استان، گفت: در سال جاری، با توجه به اشراف اطلاعاتی، همکارانم نقاط آسیب‌پذیر در سواحل مازندران شناسایی شده است؛ تفرجگاه‌های دیگر نیز زیر چتر امنیتی قرار خواهند گرفت.

او افزود: مازندران به دلیل شرایط جغرافیایی ویژه و نزدیکی به تهران، پرجمعیت‌ترین نقطه کشور از مسافرپذیرترین استان‌هاست، به همین دلیل از نظر برقراری نظم و امنیت دارای شرایط خاصی بوده و نیازمند به توجه همه مسئولان، اشراف اطلاعاتی ویژه از سوی انتظامی و تلاش مضاعف همه دستگاه‌های ذیربط است.

فرمانده انتظامی استان مازندران با اشاره به اینکه همه مسافرانی که برای گذران اوقات فراغت خود در تابستان به این نقطه شمالی کشور سفر می‌کنند، میهمان ما بوده و از کرامت انسانی ویژه ای برخوردارند، گفت: هدف ما از اجرای طرح نور در سواحل دریای مازندران و تفرجگاه‌ها در تعطیلات پیش رو و همچنین تابستان آینده، هدفی پیشگیرانه با رویکردی ایجابی و انجام اقداماتی فرهنگی و اجتماعی است.

سردار مفخمی در ادامه، بر همراهی اکثریت مردم با پلیس در اجرای طرح‌های انتظامی و امنیتی تاکید کرد و اذعان داشت: گاهی با برخوردی مؤدبانه، هدایت‌گرانه و رفتاری در خور شان هم‌وطن، فرد با تغییری اساسی مواجه شده و مشکلات به راحتی حل می‌شوند، اما در صورت سرکشی یا بی‌توجهی احدی از شهروندان به مسائل امنیتی و یا اخلاقی، با چنین فردی برابر قانون برخورد خواهد شد.

فرمانده انتظامی استان در خاتمه با اشاره به بهره‌مندی از ظرفیت‌های مردمی در اجرای طرح نور و طرح‌های تابستانه تصریح کرد: در اجرای طرح‌های ساماندهی سواحل و تفرجگاه‌ها از تمام ظرفیت‌های انتظامی، بسیج و پلیس‌های افتخاری به صورت شبانه‌روزی برای ارائه خدمات انتظامی و امنیتی مطلوب و درخور شان شهروندان استفاده خواهد شد.

منبع: مهر
 

نظرسنجی

اگر در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری شرکت می‌کنید، به کدام یک از گزینه‌های تایید شده رای خواهید داد؟

اخبار مرتبط سایر رسانه ها