|

اوراق امتحانی دوازدهمی‌ها تصحیح شد

رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت آموزش و پرورش با بیان اینکه تعداد پاسخ‌برگ‌ها در پایه دوازدهم در برخی از دروس بسیار زیاد بود، گفت: تصحیح تمام دروس انجام شده و حدود ۹۸.۵ درصد پاسخ‌برگ‌ها در سراسر کشور برای دانش‌آموزان پایه دوازدهم تصحیح شده و آماده اعلام نتیجه است که بعد از برگزاری کنکور، نتایج اعلام می‌شود. محسن زارعی با بیان اینکه در ستاد عالی آزمون‌ها روند تصحیح پاسخ‌برگ‌ها در پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم بررسی شد و پیشرفت خوبی به همراه داشت، گفت: در حال نهایی‌شدن پاسخ‌برگ‌ها‌ در فرایند تصحیح سوم هستیم و بازبینی‌ها در حال انجام است.

 اوراق امتحانی دوازدهمی‌ها تصحیح شد

ایسنا: رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت آموزش و پرورش با بیان اینکه تعداد پاسخ‌برگ‌ها در پایه دوازدهم در برخی از دروس بسیار زیاد بود، گفت: تصحیح تمام دروس انجام شده و حدود ۹۸.۵ درصد پاسخ‌برگ‌ها در سراسر کشور برای دانش‌آموزان پایه دوازدهم تصحیح شده و آماده اعلام نتیجه است که بعد از برگزاری کنکور، نتایج اعلام می‌شود. محسن زارعی با بیان اینکه در ستاد عالی آزمون‌ها روند تصحیح پاسخ‌برگ‌ها در پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم بررسی شد و پیشرفت خوبی به همراه داشت، گفت: در حال نهایی‌شدن پاسخ‌برگ‌ها‌ در فرایند تصحیح سوم هستیم و بازبینی‌ها در حال انجام است.

او با بیان اینکه تعداد پاسخ‌برگ‌ها در پایه دوازدهم در برخی از دروس بسیار زیاد بود، افزود: تصحیح اوراق تمامی دروس انجام شده و حدود ۹۸.۵ درصد پاسخ‌برگ‌ها در سراسر کشور برای دانش‌آموزان پایه دوازدهم تصحیح شده و آماده اعلام نتیجه است.

رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت آموزش و پرورش با بیان اینکه بنا بر درخواست دانش‌آموزان شرکت‌کننده در آزمون سراسری، خانواده‌ها و بعضی از مدیران مدارس ناظر بر اینکه پایان هفته آزمون سراسری برگزار خواهد شد و این اعلام نتیجه ممکن است به تمرکز دانش‌آموزان آسیب بزند، بنابراین تصمیم گرفته شد اعلام نتیجه اولیه بعد از آزمون سراسری صورت گیرد، افزود: بعد از دریافت اعلام نتیجه، افراد می‌توانند با علم و اطمینان به اینکه نمره آنها نسبت به نمره اعلامی تغییر می‌کند، درخواست بررسی مجدد دهند که تصحیح چهارم توسط مصحح مستقل انجام شده و ممکن است این تصحیح باعث کاهش نمره یا افزایش‌ یا تثبیت همان نمره قبلی شود.

زارعی با بیان اینکه با توجه به راهنمای تصحیح که قبلا منتشر شده، مرور آن و یقین حاصل‌کردن از ارتقای نمره، دانش‌آموزان می‌توانند درخواست بررسی مجدد دهند، گفت: نباید تصور کرد ‌درخواست بررسی مجدد، نمره آنها را افزایش می‌دهد.

وی با بیان اینکه سعی می‌شود برای پایه‌های دهم و یازدهم نیز همین روند ادامه پیدا کند و اعلام نتیجه اولیه انجام شود، افزود: فرصتی برای بررسی مجدد با علم به افزایش نمره برای این دانش‌آموزان نیز داده می‌شود.

رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت آموزش و پرورش با بیان اینکه براساس مصوبه کمیسیون اساسنامه شورای عالی آموزش و پرورش تصمیم گرفته شد زمان آزمون‌های جبرانی که پیش‌تر تحت عنوان آزمون شهریورماه ذکر شده بود، جلوتر بیاید و به دلیل آسیب‌زا‌بودن به زمان ثبت‌نام‌ها و شروع سال تحصیلی، به شهریور موکول نشود، ادامه داد: آزمون‌های جبرانی از نیمه مرداد آغاز و طی بخش‌نامه‌ای که در حال مستندسازی است، به مدیران مدارس ابلاغ خواهد شد. در حال حاضر برنامه آزمون نهایی پایه دوازدهم (آزمون جبرانی) از ۱۵ مرداد‌ آغاز خواهد شد و تا اول شهریور ادامه خواهد داشت. زارعی با بیان اینکه برنامه به‌گونه‌ای طراحی شده که آزمون‌ها با فاصله انجام شود، گفت: دانش‌آموزان تمام دروس را امتحان نمی‌دهند و فقط دروس افتاده آزمون گرفته می‌شود.

وی با بیان اینکه نمرات آزمون‌های جبرانی برای ثبت‌نام در مرکز آموزش عالی مؤثر خواهد بود، افزود: در انتخاب رشته صرفا با معدل (معدل نوبت جبرانی) برای آنها محاسبه می‌شود که کمکی در معدل آنها بوده و در ثبت‌نام آنها لحاظ شود، لذا ارزشیابی توصیفی دوره ابتدایی تمام پایه‌ها نیز تا پایان مرداد باید پایان بپذیرد و اعلام نتیجه تا پایان مرداد انجام شود.

رئیس مرکز ارزش‌یابی و تضمین کیفیت آموزش و پرورش با بیان اینکه برای دوره اول متوسطه نیز آزمون‌های منطقه‌ای و استانی به این صورت برنامه‌ریزی خواهد شد، اظهار کرد: کلاس جبرانی در این بازه زمانی برگزار خواهد شد، بنابراین پایان آزمون‌ها اول شهریور خواهد بود و بلافاصله اعلام نتیجه برای آمادگی دانش‌آموزان به پایه‌ها و دوره‌های بالاتر انجام می‌شود تا با فرصت کافی ثبت‌نام‌ها انجام شود.

فقط  کلاس‌های فوق‌برنامه اختیاری  و  پولی  است

همچنین‌ مدیر کل شوراهای آموزش و پرورش با بیان اینکه برگزاری آزمون ورودی و اخذ وجه در مدارس هیئت‌امنایی غیرقانونی و ممنوع است، گفت: هر مدرسه‌ای که برای جذب دانش‌آموز در این مدارس آزمون بگیرد، کاملا تخلف کرده است. هادی عابدی با بیان اینکه برگزاری آزمون ورودی و اخذ وجه در مدارس هیئت ‌امنایی ممنوع است، گفت: هیچ تأییدیه‌ای بابت گرفتن آزمون در مدارس هیئت ‌امنایی به هیچ مدرسه‌ای برای دانش‌آموزان در محدوده جغرافیایی مدرسه داده نمی‌شود. وی با بیان اینکه هیچ نامه‌ای بابت این کار به مدارس ارسال نشده است، افزود: هر مدرسه‌ای برای جذب دانش‌آموز در مدرسه هیئت ‌امنایی آزمون بگیرد، کاملا تخلف کرده است. مدیر کل شوراهای آموزش و پرورش به کلاس‌های فوق‌برنامه‌ای که در این مدارس برگزار می‌شود نیز اشاره کرد و ادامه داد: بر اساس آیین‌نامه مدیریت مدارس به شیوه هیئت‌امنایی، کلاس‌های فوق‌برنامه کاملا اختیاری است و اگر دانش‌آموزی در این کلاس‌ها شرکت می‌کند، هزینه آن را باید پرداخت کند و اگر شرکت نمی‌کند، هزینه‌ای بابت آن پرداخت نمی‌کند.

 

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها