|

فرصت ۵روزه دانش‌آموزان برای اعتراض به نمرات

مدیرکل دفتر آموزش متوسطه اول وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه اگر اشتباهی در تصحیح برگه و نمرات دانش‌آموزان متوسطه اول از طرف معلم رخ داده باشد، قطعا در شمارش نمره است گفت: لذا به‌ هیچ عنوان نیاز به ورود مصحح دوم و سوم نیست مگر اینکه دانش‌آموز استدلال بیاورد و مدیر مدرسه موافقت کند که در آن صورت معلم دیگری برگه را تصحیح می‌کند. او زمان اعتراض به نمرات امتحانات را از زمان اعلام نتیجه، به مدت پنج روز اعلام کرد.

فرصت ۵روزه دانش‌آموزان برای اعتراض به نمرات

ایسنا: مدیرکل دفتر آموزش متوسطه اول وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه اگر اشتباهی در تصحیح برگه و نمرات دانش‌آموزان متوسطه اول از طرف معلم رخ داده باشد، قطعا در شمارش نمره است گفت: لذا به‌ هیچ عنوان نیاز به ورود مصحح دوم و سوم نیست مگر اینکه دانش‌آموز استدلال بیاورد و مدیر مدرسه موافقت کند که در آن صورت معلم دیگری برگه را تصحیح می‌کند. او زمان اعتراض به نمرات امتحانات را از زمان اعلام نتیجه، به مدت پنج روز اعلام کرد.

حمید یزدانی با بیان اینکه کارنامه امتحانی پایه نهمی‌ها زودتر از هر سال صادر شده است، گفت: از اول امتحانات‌ به معلمان تأکید شد در تصحیح برگه‌ها تسریع داشته باشند تا فرایند هدایت تحصیلی به‌موقع انجام و تکلیف انتخاب رشته دانش‌آموزان مشخص شود. وی با بیان اینکه هدایت تحصیلی دانش‌آموزان را معاونت پرورشی عهده‌ار است، افزود: معاونت آموزش متوسطه تنها نمرات دانش‌آموزان را در سامانه دانش‌آموزی وزارت آموزش و پرورش ثبت می‌کند که امیدواریم معاونت پرورشی نیز در صدور برگه هدایت تحصیلی تسریع لازم را انجام دهد. با توجه به امتحانات نهایی متوسطه دوم، برداشت و ذهنیت این است که سوق خانواده‌ها و دانش‌آموزان به سمت رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کار و دانش بیشتر باشد اما در نهایت همه چیز بعد از ثبت‌نام مشخص می‌شود. یزدانی با بیان اینکه معاونت متوسطه سال گذشته چندین هنرستان راه‌اندازی کرده است، گفت: همه دانش‌آموزان نمی‌توانند به سمت یک رشته خاص در هنرستان بروند، بنابراین راهنمایی از سوی مدرسه این‌گونه عنوان می‌شود که مثلا دانش‌آموز رشته‌های مربوط به صنعت را آورده‌، در این صورت خانواده و دانش‌آموزان بنا بر اقتضائات و امکانات و علایق خاص یکی از رشته‌ها را می‌توانند انتخاب کنند، به همین دلیل معاونت متوسطه تلاش کرده هنرستان‌های بیشتری برای سال تحصیلی پیش‌بینی کند تا دانش‌آموزان واقع‌بینانه انتخاب رشته کنند و سوق به سمت ریاضی و هنرستان بیشتر شود. وی با بیان اینکه در دوره متوسطه اول همه نمرات وارد و کارنامه‌ها صادر شده و مراحل توزیع تا چند روز آینده به اتمام می‌رسد، افزود: بیش از یک‌میلیون‌و ۲۰۰ هزار دانش‌آموز در پایه نهم مشغول به تحصیل بودند. او با بیان اینکه مانند امتحانات نهایی متوسطه دوم، حوزه تفکیک برای تصحیح در دوره متوسطه اول وجود ندارد، ادامه داد: آیین‌نامه عالی آموزش و پرورش به ما می‌گوید آزمون هماهنگ کشوری یا استانی است؛ یعنی طراحی سؤالات با وزارتخانه یا بر عهده استان است، اما تصحیح برگه در هر شرایطی با معلم است.

 

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها