|

۶ هزار تماس با ۱۹۰

مدیر کل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخ‌گویی به شکایات وزارت بهداشت از برقراری روزانه پنج‌هزار‌و ۵۰۰ تا شش هزار تماس با سامانه ملی ۱۹۰ خبر داد و گفت: تعداد تماس‌های مردم با این سامانه در روزهای تعطیل و اواخر هفته کمتر است.

۶ هزار تماس با ۱۹۰

مدیر کل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخ‌گویی به شکایات وزارت بهداشت از برقراری روزانه پنج‌هزار‌و ۵۰۰ تا شش هزار تماس با سامانه ملی ۱۹۰ خبر داد و گفت: تعداد تماس‌های مردم با این سامانه در روزهای تعطیل و اواخر هفته کمتر است.

علیرضا رحیم‌نیا با بیان اینکه همکاران ما در سامانه ۱۹۰‌ از خوش‌برخوردترین نیروهای وزارت بهداشت هستند، افزود: همکاران ما با نهایت احترام و تکریم با مردم صحبت می‌کنند و تمام مواردی که نیاز به پیگیری دارد، طبق روال انجام می‌شود. برخی از تماس‌ها با راهنمایی همکاران پایان می‌یابد.

وی ادامه داد: برخی تماس‌ها نیاز به پیگیری از سوی دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخ‌گویی به شکایات وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی دارد؛ بنابراین در تماس‌هایی که در سامانه ۱۹۰ ثبت می‌شود، یک کد رهگیری برای تماس‌گیرنده ارسال می شود و نتیجه پیگیری نیز با همان کد رهگیری‌ قابل مشاهده است.

رحیم‌نیا با اشاره به فعالیت ۹ خط در سامانه ملی پاسخ‌گویی به شکایات وزارت بهداشت (۱۹۰)‌ خاطرنشان کرد: خط 1 مربوط به اورژانس پیش‌بیمارستانی، خط ۲ مربوط به شکایات بهداشت محیط و حرفه‌ای، خط ۳ مربوط به شکایات و راهنمایی‌های دارویی، خط ۴ مربوط به حوزه درمان، خط ۵ مربوط به تعرفه خدمات پزشکی، خط ۶ مربوط به قانون جوانی جمعیت، خط ۷ مربوط به رسیدگی به شکایات نیروهای حوزه سلامت، خط ۸ مربوط به وام بانک جهانی و خط ۹ مربوط به رسیدگی به شکایات از مسئولان دانشگاه‌های علوم پزشکی و وزارت بهداشت است.

مدیر کل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخ‌گویی به شکایات وزارت بهداشت تأکید کرد: بیشترین شکایات مطرح‌شده از سوی مردم در سامانه ۱۹۰ مربوط به بهداشت محیط و عدم رعایت اصول بهداشتی در اماکن و اصناف مختلف است که این موارد در همان روز‌ پیگیری می‌شود.

وی شکایات مربوط به تخلفات تعرفه‌ای و اضافه‌دریافت در مراکز درمانی را بسیار اندک دانست و گفت: درصد موارد شکایات مردم با سامانه ۱۹۰ در این زمینه بسیار پایین است؛ بنابراین از نیروهای درمانی به‌ویژه در مراکز درمانی دولتی که به صورت شبانه‌روزی فعالیت دارند، تشکر می‌کنیم.

رحیم‌نیا از تدوین و اجرائی‌شدن آیین‌نامه عملکرد رؤسا و مدیران ارشد وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی در دولت مردمی خبر داد و گفت: ارزیابی عملکرد مدیران در یک مرحله انجام شده و بر اساس شاخص‌ها، مدیران ارزیابی می‌شوند و نتایج آن به وزیر بهداشت اعلام می‌شود. همچنین بازرسی‌های دوره‌ای و سرزده از دانشگاه‌ها انجام می‌شود.

وی با اشاره به فعالیت میز خدمت در ستاد وزارت بهداشت‌ گفت: بیش از ۶۰ درصد از مراجعات به وزارت بهداشت توسط میز خدمت مستقر در ستاد این وزارتخانه‌ قابل انجام است، اما در برخی موارد نیاز به پیگیری و مراجعه افراد به معاونت‌ها وجود دارد که این کار انجام می‌شود. در ارزیابی مرکز ارتباطات مردمی ریاست‌جمهوری، میز خدمت وزارت بهداشت در بین دستگاه‌های اجرائی و زیرمجموعه‌های ریاست‌جمهوری، حائز رتبه اول شد.

 

 

نظرسنجی

اگر در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری شرکت می‌کنید، به کدام یک از گزینه‌های تایید شده رای خواهید داد؟

اخبار مرتبط سایر رسانه ها