|
کدخبر: 852449

ولایتی: جدی‌ترین دموکراسیِ جهان عرب در عراق وجود دارد

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل تاکید کرد: جدی‌ترین دموکراسی در مجموعه جهان عرب در عراق وجود دارد و این کشور در طی تاریخ اسلام مبدا تاریخ، سیاست و علم بوده است و می توان گفت بالقوه و بالفعل در آینده قوی ترین کشور عربی است .

به گزارش شبکه شرق، علی اکبر ولایتی در دیدار با زیاد نخاله دبیر کل جنبش جهاد اسلامی ضمن خوش آمد گویی ، به تحلیل مباحث مختلف و جریانات موجود در منطقه و جریان مقاومت پرداخت و گفت: ما ارتباط نزدیک و جدی با جنبش جهاد اسلامی و مقاومت فلسطین داریم .

 

 

مشاور مقام معظم رهبری در ادمه به تحلیل اوضاع در یمن ،عراق، سوریه ، افغانستان و ترکیه پرداخت و در مورد عراق افزود: جدی‌ترین دموکراسی در مجموعه جهان عرب در عراق وجود دارد و این کشور در طی تاریخ اسلام مبدا تاریخ، سیاست و علم بوده است و می‌توان گفت بالقوه و بالفعل در آینده قوی ترین کشور عربی است.

 

ولایتی به سفر مقامات کشورهای همسایه به ایران اشاره و بر اهمیت این سفرها و اقتدار ایران در منطقه تاکید کرد.

 

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین هم ضمن ابراز خرسندی از این دیدار از مواضع جمهوری اسلامی ایران و رهنمودهای مقام معظم رهبری در حمایت از آرمان‌های مردم فلسطین تقدیر کرد و گفت: مقام معظم رهبری در قلب ما جای دارند و شخصیتی در جهان قابل مقایسه با ایشان وجود ندارد.

 

 

زیاد نخاله افزود: شما برادر بزرگ ما هستید و هم در داخل ایران و هم خارج از ایران نقش بسیار مهم و موثری دارید. خوشحال هستم در زمانی به ایران سفر کردم که ایران از همیشه مقتدرتر و قوی‌تر است و مقاومت هم امروز مقاوم‌تر و مقتدرتر از هر زمانی است.

 

وی با تاکید بر این که در داخل فلسطین هم اوضاع خوب است افزود: اسرائیلی‌ها امروز تحت تاثیر قدرت جمهوری اسلامی ایران و نیروهای مقاومت قرار دارند و از همه طرف محاصره شده‌اند و این امر چیزی است که به برکت رهنمودهای مقام معظم رهبری میسر گردیده است که ایران و مقاومت هر روز قدرتمندتر از گذشته باشد و امروز جنبش جهاد اسلامی در تمامی مواضع در حوزه مقاومت وضعیت مطلوبی دارد و  به رغم تمام تلاش‌هایی که دشمنان و هم پیمان آنان کرده‌اند وضعیت مقاومت در حال پیشرفت می باشد و در تمام جبهه‌ها دشمن محاصره است و شاهد هستیم که سیاست‌های دشمنان و آمریکا در برابر قدرت جمهوری اسلامی ایران یک سیاست بسیار ناتوان است.