|
کدخبر: 850201

فرزند حمید نوری با وزیر امور خارجه دیدار کرد

فرزند حمید نوری، زندانی ایرانی در سوئد، با حسین امیر عبداللهیان دیدار کرد.

به گزارش شبکه شرق به نقل از ایسنا،  فرزند حمید نوری زندانی ایرانی در سوئد در روز سه شنبه ۱۴ تیرماه با  حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان دیدار کرد.

 او در این دیدار که در محل وزارت امور خارجه برگزار شد ،گزارشی از آخرین وضعیت پدرش  به امیرعبداللهیان ارائه کرد .

مرکز رسانه قوه قضائیه روز گذشته درباره آخرین وضعیت نوری اعلام کرده بود:

«در حالی که ۲ سال و هشت ماه از بازداشت حمید نوری توسط دستگاه قضائی سوئد می‌گذرد و روند دادگاه طولانی و ۹۲ جلسه‌ای او نیز ۲ ماه پیش به پایان رسیده، وی نه تنها همچنان در سلول انفرادی نگه داری می‌شود و به پزشک دسترسی ندارد، بلکه برای تماس یا ملاقات با خانواده خود نیز دچار محدودیت‌های شدیدی است.

قاضی پرونده حمید نوری در آخرین جلسه دادگاه تاکید کرده بود به موجب قانون، محدودیت‌های وی لغو می‌شود، اما نوری بعد از جلسه آخر دادگاه مجددا به سلول انفرادی منتقل شد و تا ۴۰ روز پس از آن هم امکان هیچ تماس تلفنی با خانواده را نداشت.

در حال حاضر نیز در حالی که همسر و دختر حمید نوری از ۱۰ روز پیش در استکهلم به سر می‌برند و درخواست ملاقات حضوری با وی را دارند، دستگاه قضائی سوئد در یک اقدام عجیب اعلام کرده به دلیل نبود اتاق مناسب، فعلا امکان این ملاقات فراهم نیست.

حمید نوری در طول ۶۰ روز گذشته تنها امکان ۲ تماس کوتاه، کنترل شده و با حضور مترجم را با خانواده خود داشته و روند فشار و محدودیت‌های وی، در آستانه صدور حکم دادگاه به طور محسوسی افزایش یافته است.»